Užimtumo tarnyba: ukrainiečiai neišrankūs – ir su aukštuoju priima nekvalifikuoto darbo pasiūlymus

Užimtumo tarnyboje šiuo metu registruota daugiau nei 8,5 tūkst. darbo ieškančių asmenų iš Ukrainos, iš jų dauguma (91 proc.) – moterys. Jaunimas iki 29 metų sudaro penktadalį (21,8 proc.), 30-49 m. asmenys – 62,9 proc., vyresni nei 50 metų – 15,3 proc.

Apie 40 proc. atvykusių ukrainiečių yra įgiję aukštąjį išsilavinimą. Dalis jų sutinka priimti specialių įgūdžių nereikalaujančio ir nekvalifikuoto darbo pasiūlymus, kol jų diplomai bus įvertinti ir pripažinti Lietuvoje.

Ukrainiečiai daugiausiai ieško pagalbinio darbininko darbo. Nemažai norinčių dirbti pardavėjais, pakuotojais, administratoriais, virėjais, automobilio vairuotojais. Tarp Užimtumo tarnyboje registruotų yra ieškančių piloto, mokytojo, bendrosios praktikos slaugytojo, tatuiruočių meistro, kirpėjo ar kosmetologo darbo.

4,5 tūkst. darbdavių Užimtumo tarnyboje kovą įregistravo 10,2 tūkst. darbo pasiūlymų ukrainiečiams. Daugiausiai laisvų darbo vietų – Vilniaus (43,3 proc.), Kauno (13,8 proc.) ir Klaipėdos (10 proc.) miestų savivaldybėse.

Darbo skelbimų daugiausiai pateikė apdirbamosios gamybos, statybos, administracinės ir aptarnavimo veiklos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikimo, didmeninės ir mažmeninės prekybos srityje veiklą vykdančios įmonės.

Didžiausios galimybės dirbti biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojais, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojais, virėjais, pagalbiniais darbininkais, siuvėjais, kepėjais ir konditeriais, virtuvės pagalbininkais, prekių krovėjais į lentynas, autobusų ir troleibusų vairuotojais, statybininkais, betonuotojais, dažytojais, nekvalifikuotais apdirbimo pramonės darbininkais. Tačiau laisvų darbo vietų yra ir mokytojams, inžinieriams, vadybininkams, farmacininkams ir slaugytojams.

Užimtumo tarnybai padedant 3,4 tūkst. ukrainiečių įsidarbino. Dauguma pradėjo dirbti nekvalifikuotą darbą – pagalbiniais darbininkais, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojais, prekių krovėjais į lentynas, pakuotojais (rankomis). Kvalifikuotų darbuotojų grupėje daugiausiai dirba kepėjais ir konditeriais, siuvėjais, virėjais ir mokytojų padėjėjais.

Užimtumo tarnyboje pradėjo dirbti 5 darbo patirtį valstybiniame sektoriuje turintys asmenys iš Ukrainos, prisidedantys prie ukrainiečių integracijos į darbo rinką.

Darbo ieškantiems ukrainiečiams nuolat organizuojami susitikimai su darbdaviais supažindinant juos su Lietuvos įmonėmis ir įsidarbinimo galimybėmis. Vilniuje 5 įvykusiuose renginiuose dalyvavo 50 darbdavių ir 784 ukrainiečiai. Kaune organizuotos 25 darbuotojų atrankos. Šiauliuose kontaktų renginyje „Renkuosi darbą Šiauliuose“ dalyvavo 19 darbdavių ir 115 ukrainiečių.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close