Startavo kvietimas paramai saulės elektrinėms įsigyti ir seniems katilams pasikeisti: viskas, ką turite žinoti

Jau šiandien, kovo 31 d., prasidėjo naujas paramos etapas saulės elektrinėms įsigyti ir seniems katilams pasikeisti. Gyventojai kviečiami iki balandžio pabaigos teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA), kuri, jas įvertinusi, šįmet skirs iki 3230 eurų saulės elektrinių arba saulės parko dalies įsigijimui. Taip pat bus kompensuojama iki 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų senų šildymo katilų keitimui.

Šio etapo metu paramai APVA iš viso yra numačiusi per 21 mln. eurų. Iš jų saulės parko dalies įsigijimui skirta daugiau nei 3,3 mln. eurų, saulės elektrinių įsirengimui apie 8,6 mln. eurų, o senų katilų keitimui namų ūkiuose – kiek daugiau nei 9 mln. eurų.

Kaip ir praėjusiais metais, finansinė parama siekia 323 eurus už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios – tiek esančios ant stogo, tiek nutolusios saulės elektrinės iš saulės parkų. Parama bus skiriama už iki 10 kW galios bet kurio tipo saulės elektrinės dalies įsigijimą. Tai reiškia, kad maksimali suma, kurią gali susigrąžinti pareiškėjas, siekia 3230 eurų.

Parama taip pat gali pasinaudoti ir saulės elektrinę jau įsirengę gyventojai, norintys padidinti jos galią. Už kiekvieną įrengtą papildomą kW jie gali gauti 243 eurus. Tokiu atveju parama taip pat suteikiama iki 10 kW suminei galiai pasiekti.

Tokia parama gali pasinaudoti visi butų, gyvenamųjų arba sodo namų savininkai.

Į naujausią APVA paramos etapą dėmesį turėtų atkreipti ir tie gyventojai, kurie nusprendę senus ir neefektyvius šildymo katilus pakeisti atsinaujinančius energijos išteklius naudojančiu šildymo sprendimu – šilumos siurbliais oras-vanduo. Pastariesiems APVA gali kompensuoti net iki 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

„Valstybės parama yra itin svarbus impulsas atsinaujinančios energetikos plėtrai ir gamtai draugiškesnių sprendimų diegimui Lietuvoje. Suprantame, kad iš pirmo žvilgsnio paramos procesas gali atrodyti klaidus ir sudėtingas, todėl šįmet, kaip ir praėjusiais metais, į visus gyventojams kylančius klausimus apie paramą saulės elektrinėms arba šilumos siurbliams vėl padės atsakyti „Ignitis“ ekspertai.

Be to, organizuosime ir internetinius seminarus apie APVA paramą įsigyjantiems saulės elektrines, dalį nutolusios saulės elektrinės ar šilumos siurblius. Tikimės, kad visa tai leis mūsų klientams sklandžiai ir operatyviai pasinaudoti paramos galimybėmis“, – sako Andrius Kavaliauskas, „Ignitis“ privačių klientų tarnybos vadovas.


Sudalyvauti virtualiuose seminaruose apie APVA visi gyventojai kviečiami balandžio mėnesį, prieš tai užpildę registracijos formą. Artėjant renginiui, prisijungimo prie seminaro nuoroda kiekvienam dalyviui bus atsiųsta elektroniniu paštu. Detalią informaciją apie konkrečius seminarų laikus galite rasti apsilankę tinklalapyje www.ignitis.lt.

Proveržis saulės energijos rinkoje

Naujausiais duomenimis, bendras gaminančių vartotojų kiekis Lietuvoje siekia 9404, iš kurių nutolusių saulės elektrinių vartotojai sudaro beveik du tūkstančius. Jis apima tiek saulės elektrines ant savo nuosavų namų stogų susimontavusius gyventojus, tiek ir nutolusios saulės elektrinės dalį įsigijusius arba išsinuomojusius vartotojus.

Tai, kad vis daugiau gyventojų nori prisidėti prie tvaresnės aplinkos, žaliosios energetikos plėtojimo ir kartu mažesnės taršos rodo ir statistika. Iš viso 2020 m. paprastas saulės elektrines ant pastatų stogų įsirengusių gaminančių vartotojų galia paaugo nuo 27,5 MW iki 80 MW, lyginant su 2019 m. Per tą patį laikotarpį prie tinklo prijungtų nutolusių gaminančių vartotojų galia ūgtelėjo nuo 0,04 MW iki 5,76 MW.

„Ignitis“ siūlomas ant stogų montuojamas saulės elektrines 2019 m. įsigijo daugiau nei du šimtai klientų, o jau 2020 m. šis skaičius buvo daugiau nei trigubai didesnis ir perkopė 800 vartotojų ribą.

Tuo tarpu su „Ignitis saulės parkų“ platforma per praėjusius metais sutartis sudarė daugiau nei 1530 asmenų.

Bendra šioje platformoje siūlomų projektų galia pasiekė beveik 8,7 MW, o suplanuotų projektų galia yra dar didesnė – 10,1 MW.

APVA paramos dydis gaminantiems vartotojams 2020 m. siekė daugiau nei 38 mln. eurų, o vienokio ar kitokio dydžio išmokas už įsirengtą saulės elektrinę bei įsigytą saulės parką gavo 6790 gyventojų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close