Birštonas laukia pacientų pokovidinei reabilitacijai

Trys Birštono sanatorijos „Eglės sanatorija“, „Tulpės“ ir „Versmė“ reabilitacijai jau priima pacientus po vidutinės ar sunkios „Covid-19“ ligos formos. Tokiems pacientams rekomenduojamas 5-14 dienų reabilitacijos laikotarpis. Reabilitacija po vidutinės ar sunkios „Covid-19“ ligos skirta asmenims, kurie yra pasveikę po ligos, nekarščiuoja, nevartoja antipiretikų bei turi gydytojo patvirtintą pažymą apie pasveikimą.

Pasak „Eglės sanatorijos“ komunikacijos specialistės Rūtos Daunoravičiūtės, atvykti galima sanatorinio gydymo programai. „Gydytojas konsultacijos metu individualiai parenka ir pritaiko geriausiai tinkančias procedūras bei reikalingus tyrimus. Tiesa, kol galioja patekimo į kitas savivaldybes apribojimas, norintiems atvykti reikalingas šeimos gydytojo siuntimas. Mūsų užsakymo skyriaus darbuotojai mielai paaiškins, ko imtis, kad klientas galėtų atvykti sveikatintis nepažeisdamas tuo metu galiojančių Vyriausybės reikalavimų“, – teigia Rūta Daunoravičiūtė.

„Tulpės“ sanatorijos programos parengtos atsižvelgiant į PSO rekomendacijas, Lietuvos reabilitologų, psichologų, psichoterapeutų draugijų pasiūlymus. Rekomenduojama gydymosi trukmė nuo 7 iki 14 parų. Programą sudaro trijų kartų speciali subalansuota dietinė mityba bei apgyvendinimas vienviečiame kambaryje bei gydytojo reabilitologo konsultacija, kurios metu įvertinus paciento sveikatos būklę bus sudaromas gydymo planas su 4 procedūromis į dieną, paskirti kiti papildomi tyrimai ir specialistų konsultacijos. Pacientas atvykdamas privalo atsivežti medicinos dokumentų išrašą iš šeimos gydytojo arba iš stacionarinės gydymo įstaigos, kurioje gydėsi.

Pasak sanatorijos „Versmė“ direktorės Rasos Noreikienės, sanatorija laukia visų, kurie yra pasveikę po ligos, nekarščiuoja, nevartoja antipiretikų bei turi gydytojo patvirtintą pažymą apie pasveikimą su kodu Z86.18. „Kiekvienam atvykusiam klientui yra atliekamas sveikatos būklės įvertinimas, reabilitacijos procedūros parenkamos pagal esamą paciento sveikatos būklę, atsižvelgiama į gretutines ligas“, – teigia sanatorijos „Versmė“ direktorė Rasa Noreikienė.

Visos sanatorijų programos yra pritaikytos asmenims, kurie jaučia liekamuosius reiškinius po persirgtos infekcijos. Programos apima plaučių, rijimo, kalbos, miego, raumenų ir kognityvinių funkcijų atstatymą, judėjimo sistemos sutrikimų, rankų drebėjimo, nuovargio, nerimo, įtampos, nuotaikų svyravimo ir galvos skausmo šalinimą bei emocinės būsenos stabilizavimą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close