Stiprinami Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės pajėgumui – JAV tam skyrė 24 mln. Eurų

Lietuvos kariuomenei perduoti  už Jungtinių Amerikos Valstijų  paramą įrengti infrastruktūros objektai, esantys Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje  Šiauliuose. Nauji transporto priemonių ir antžeminės įrangos remonto angarai, operacijų centras, trys peronai, modernios naikintuvų gaudyklės ir vieno iš peronų apšvietimas, keletas orlaivių riedėjimui skirtų takų ir aikštelių, taip pat – antžeminio transporto judėjimo keliai gerina Karinių oro pajėgų aviacijos bazės pasirengimą priimti atvykstančius NATO sąjungininkus, didina sąveikumą ir atgrasymą.  Naujųjų infrastruktūros objektų įrengimui 2016 –2020 m. iš JAV Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos (angl. European Reasurrance Initiative) fondo lėšų buvo skirta 24 mln. eurų.  Pilnai užbaigti yra 16 objektų, dar dviejų objektų statybą numatoma baigti šiais metais.  

Rugpjūčio 5 d.  LK KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose  naujuosius infrastruktūros objektus apžiūrės  ir aptars krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas, JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S.  Gilchristas, JAV oro pajėgų vadavietės Logistikos, inžinerijos ir pajėgų apsaugos departamento direktorius brg. gen. Ronald E. Jolly vyresnysis, LK KOP vadas plk. Dainius Guzas, kiti Lietuvos ir JAV kariuomenių atstovai.  

„JAV investicijos į karinę Lietuvos infrastruktūrą rodo, kad Lietuva išlieka svarbiu JAV gynybos politikos prioritetu. Kartu su JAV stiprindami Aviacijos bazės pajėgumus mes sudarome treniravimosi sąlygas JAV ir kitų NATO šalių kariniams vienetams bei prisidedame prie  greito sąjungininkų pajėgų atvykimo į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis,“  – sako krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas.  Viceministras  pabrėžia, kad Aviacijos bazė Šiauliuose yra svarbi ne tik šalies, bet ir viso regiono mastu, todėl su JAV parama baigti infrastruktūros projektai didina ne tik Lietuvos, bet ir visų trijų Baltijos šalių gynybinį potencialą, o taip pat – padeda užtikrinti aukštą Lietuvos, JAV ir kitų sąjungininkų šalių karinių vienetų parengtį.

  Informacija redakcijoms:

Žiniasklaidos atstovus, norinčius dalyvauti renginyje KOP Aviacijos bazėje, prašome registruotis el. paštu: Arnas.Glazauskas@mil.lt, tel. +370 686 00655 iki antradienio,  rugpjūčio  4 d.,  17 val.  Registruojantis būtina nurodyti: vardą/pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. tel. nr., el. pašto adresą). Užsiregistravę žiniasklaidos atstovai kviečiami atvykti į KOP Aviacijos bazę  Šiauliuose trečiadienį, rugpjūčio 5 d.  iki 11  val.  

 Laisvai samdomi žurnalistai ir asmenys, viešąją informaciją rengiantys be sutarties su žiniasklaidos priemone, taip pat užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai privalo turėti Krašto apsaugos ministerijos išduotą akreditaciją.

Renginio metu numatoma  žiniasklaidos atstovams aprodyti  ir supažindinti su  keliais  KOP AB įgyvendintais  infrastruktūros projektais. Taip pat suplanuota trumpa spaudos konferencija,  kurioje dalyvaus krašto  apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas  ir JAV  ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchristas.

Pastaba:  atsižvelgdami  į  šalyje taikomą  prievolę uždarose patalpose dėvėti  veido apsaugines priemones,  prašysime  žiniasklaidos atstovų  renginio metu laikytis šio reikalavimo.

 KOP AB nuotraukoje –  vienas iš naujųjų KOP Aviacijos bazės infrastruktūros objektų – istorinio Antano Gustaičio angaro, kuriame tarpukariu buvo surenkami lietuviški lėktuvai ANBO, rekonstrukcija.  Rekonstrukcijos metu buvo pakeisti senieji angaro vartai, sutvarkytos angaro šildymo ir vėdinimo sistemos. Šiuo  metu A. Gustaičio angaras išlieka ne tik istorine Lietuvos aviacijai vieta, bet ir yra aktyviai naudojamas Lietuvos karinių orlaivių techniniam aptarnavimui.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close