Po karantino darbuotojams ieško neslegiančių biurų: atradimai stebina

Kas bendro tarp Kauno ir Niujorko? Kuo kūrybininkas skiriasi nuo kūrėjo? Kas jungia verslą ir slaptą sodą? Kur draugiškai išskirtinėmis erdvėmis dalijasi menas, ateitis ir kokybė? Atsakymas, kurio nesitikėjote – ypatingas istorinis objektas „Drobė“.

Pasaulyje sparčiai populiarėjantis naujųjų ofisų modelis buvusius fabrikus ir gamyklas atgaivina antram gyvenimui su idėja. Ne bet kokia – tvarumo ir vertės kūrimo sau bei kitiems. Išskirtinėje aplinkoje siekiama išskirtinių rezultatų – čia ateinama būti geriausio įgyvendino rezultato kūrėju. Duodama užtaisą veikti patalpa diktuoja tavo dieną ir ritmą. Patvirtinta: industrinių erdvių potencialas slypi jų autentiškose, aukštus standartus atitinkančiose ir progresyvioms veikloms pritaikytose erdvėse, kurias renkasi ir kur renkasi ypatingieji. Tokio pobūdžio pastatuose jau spėjo įsikurti pasaulyje pirmaujančios įmonės kaip Google, Walt Disney Company, Pinterest.

Būtent tokia, inovacijas, autentiką ir kokybę jungianti erdvė, pritaikyta pažangiai kūrybinei veiklai, netrukus atvers duris ir Kaune, Žemuosiuose Šančiuose, tarpukario Lietuvos Drobės fabriko erdvėse. Naujieji ofisai įsikurs istorinę vertę turinčiame 1920-ųjų pastate, kurio vietoje dar pirmo pasaulinio karo metais veikė vokiečių šiaudų miltų dirbtuvė, vėliau – vilnonių audinių fabrikas, kuris vis plėtėsi. Skirtingus industrinės gamybos etapus mačiusios fabriko sienos jau pertvarkytos į išmanųjį loftą, kokio ieško šiandienos darbuotojas, nebenorintis būti įspraustas į rėmus, patirti stresą, o vertinantis laisvę darbe.

„Drobės” tikslas – pasiūlyti ne tradicines nuomos patalpas, o loftus su atmosfera kaip Niujorko Manhattanas, kuri veda pirmyn ir skatina augti, kartu kurti gyvą organizmą, kuris formuoja ir yra formuojamas. “Lietuvoje lofto tipo biurai jau prigijo, tačiau tokių erdvių neturime daug” – teigia projekto komercijos vadovė Živilė Vedegienė. Taip, tai bus išskirtinės erdvės aukšto lygio verslui ir inovatyvioms, motyvuotoms kūrybinėms veikoms, visiems ieškantiems įkvėpimo ir polėkio, siekiantiems kokybės ir vertės. Autentiškos dvasios patalpose kviečiama kurdintis atvirų ofisų/studijų modeliu, kuris skatina visus čia susibūrusius bendrauti, keistis žiniomis, idėjomis, drauge jas įgyvendinti. “Darbe žmonės nebenori būti uždaryti ir turėti tik savo vietą prie kompiuterio. Jie nori jaustis laisvai ir komfortabiliai, kaip namuose, todėl patalpos pritaikytos šiandienos žmogui, atsižvelgiant į didelį pridėtinės vertės darbo vietoje poreikį. Prieš 10 metų ofisuose įspūdį darydavo stalo futbolas ar stalo tenisas, dabar to tikrai nebepakanka. Naujai kartai labai svarbu laisvalaikio praleidimo būdai, todėl nauojoje “Drobėje” bus 4 laisvalaikio praleidimo zonos, tarp kurių – galimybė skaityti knygas hamakuose ar užsukti pasikrauti gyvybės ir energijos žaliose poilsio zonose.” – sako Ž. Vedegienė.

Ateityje numatomas gyvas sodas, kuriame bus galimybė netgi turėti savo lysvę, dalintis augalais ir juos prižiūrėti.

Kuo svarbios bendrosios zonos ir atviras studijų modelis? Bendruomeniškumu grindžiamas jis visapusiškai prisideda prie kokybės formavimo – tiek įmonės viduje, tiek tarp greta esančių įmonių ar pavienių asmenų. Tokia strategija svarbi bendram idėjų generavimui, kuris ir yra pagrindinis vystytojų tikslas. “Turime socialinę žinutę. Dar 1920-taisiais, kuomet fabrikas pradėjo veikti, buvo bendradarbiavimas tarp valdžios, kūrėjų, gamybininkų, vystymas naujo produkto ir naujų projektų. Šią žinutę perkeliame į šiandieną, norime, kad žmonės bendradarbiautų, gimtų naujos mintys ar net verslai”- istorijos ir dabarties jungtis vardina Živilė.

Žvelgiant į istoriją, tarpusavio bendradarbiavimo ir naujų idėjų gimimo pavyzdžių fabrike išties apstu. Akcinė bendrovė “Drobė” buvo įkurta grupės Amerikos lietuvių, siekiant gaminti autus lietuvių kareiviams. Gamykloje vietinius specialistus apmokė specialiai kviečiami meistrai iš užsienio, vėliau tą darė jau ir lietuvių meistrai. Po kiek laiko buvo pristatyta elektrinė, kuri elektra aprūpino visus Šančius. 1936 m. fabriko iniciatyva atidaryta ir firminė “Drobės” parduotuvė Laisvės alėjoje.

Kodėl pasirinkti loftai? “Pastatas iš tiesų yra 100 metų senumo ir pačios sienos, jų istorija diktuoja toną. Turėdami tokį objektą esame įpareigoti vystyti jį šių dienų realijom, pritraukti inovatyvų nuomininką į savo erdves. Pasaulis ir didžiosios sostinės jau seniai tuo kvėpuoja, Lietuva šiek tiek atsilieka nuo šių tendencijų, todėl norėjome pritaikyti fabriką šių dienų Lietuvai. Šiuo sprendimu siekiama pritraukti visus kūrybingus verslininkus, kurie į verslą žiūri kaip į kūrybą – jie čia atras save, savo veiklą, sėkmingai vystys idėjas ir galės tapti vienos didelės šeimos dalimi. Mūsų šūkis: Drobė – fabrikas tavo kūrybai! Todėl čia telksis labai įvairūs nuomininkai, nuo IT programėlių kūrėjų, sporto marketingistų iki foto ir šokio studijų, pavienių menininkų dirbtuvių.”

Kas nauja? Autentika ir kompetencija. Čia industriniai sprendimai persipina su naujomis architektūrinėmis ir dizaino tendencijomis. Siekiant atvirumo, senasis fabriko planas buvo kuo mažiau koreguotas – numatytos įspūdingos patalpos ir pasauliui atviri dideli langai išlaiko erdviškumą ir šviesią aplinką, leidžiančius viduje jaustis laisvai ir komfortiškai, o subtili neutralių spalvų paletė, skandinaviškas minimalizmas ir veikslus išplanavimas skatina efektyvumą nesiblaškant.

Tarpdiscipliniška? Tikrai taip. Netradicinis projektas taip pat atviras meninei kolaboracijai, įtraukia ir vietinius Lietuvos menininkus. Žinomų kūrėjų darbai puoš vidinius pastato koridorius, skatindami neįpareigojančią kūrybinę dvasią – pirmuosius jų ant pietinės “gyvosios” fasado sienos sukūrė Žygimantas Amelynas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close