Birštono savivaldybės tarybos posėdyje priimti svarbūs sprendimai

Rugsėjo 28 dieną vykusiame Birštono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi sprendimų projektai ir priimti Birštono savivaldybės gyventojams svarbūs sprendimai.

Prieš pradedant svarstyti darbotvarkės klausimus buvo pasveikinti rugsėjo mėnesį gimę Tarybos nariai: merė Nijolė Dirginčienė, Valė Petkevičienė, Vytautas Šeškevičius ir rugsėjo 28-ąją savo gimtadienį švenčianti savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Jovita Tirvienė.

„Metų mokytojas“ gaus didesnį piniginį prizą

Artėjant Mokytojo dienai, posėdžio metu buvo nutarta pakeisti Birštono savivaldybės konkurso „Metų mokytojas“ nuostatus. Pagal naujai patvirtintus nuostatus, „Metų mokytojas“ bus apdovanojamas diplomu ir piniginiu prizu, kurio dydis yra 1000 eurų (anksčiau buvo 760 eurų). Kiekvienais metais komisijos sprendimu diplomas ir piniginis prizas skiriamas vienam Birštono savivaldybės mokytojui.

Daugiausia sprendimų projektų pateikta švietimo klausimais

Taryba patvirtino sprendimą, pagal kurį nustatytas didžiausias leistinas pareigybių (etatų) skaičius Birštono gimnazijoje. Siekiant įgyvendinti 2017 m. Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo nuostatas bei įgyvendinti etatinio darbo apmokėjimo modelį, patvirtintas didžiausias leistinas pareigybių skaičius Birštono gimnazijoje – 78,6 (42,6 pedagoginių darbuotojų). Nuo rugsėjo 1 d., įvedus etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojų pareigybės yra tvirtinamos kartu su kitų etatinių darbuotojų pareigybėmis. Taip pat Taryba nustatė didžiausią leistiną pareigybių (etatų) skaičių Birštono meno mokykloje – 22. Seimas priėmė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir Švietimo įstatymų pataisas, kuriomis nutarta nuo šių metų rudens įvesti mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelį. Siekiant teisingai ir adekvačiai įvertinti visas mokytojui nustatytas pareigas, nuspręsta visas mokytojo etato valandas, kontaktines ir nekontaktines, apmokėti vienodu įkainiu. Mokytojams turi būti atlyginama už visus atliekamus darbus, ne tik už pamokas ir pasiruošimą joms pagal kvalifikacinę kategoriją ir darbo stažą.

Diskusija dėl meno mokyklos

Buvo kilusi diskusija dėl Birštono meno mokyklos mokinių skaičiaus, kurį reikėtų mažinti iki 200, nes trūksta ugdymui skirtų lėšų. Tam prieštaravo Juozas Aleksandravičius, kuris paminėjo, kad Birštono meno mokykla yra prestižinė, žinoma toli už šalies ribų, mokiniai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir laimi prizines vietas, dažnai tampa ir laureatais.

Birštono meno mokykloje šiuo metu yra 22 pareigybės, iš jų 15 – pedagoginės. Mokytojai turi kontaktines darbo valandas, neformaliojo ugdymo, visuomenines valandas. Visi tarybos nariai puikiai supranta, kad paruošti mokinius konkursams, ypač tarptautiniams, reikia nemažai laiko ir pastangų. Merė pastebėjo, kad meno mokyklos mokiniai dalyvauja daugelyje savivaldybės renginių, koncertuoja ir yra gerai matomi visuomenėje, tad reikia juos palaikyti ir skatinti.

Tarybos nariai tarėsi, kaip rasti trūkstamus 14 tūkstančių eurų, apžvelgė visas įmanomas galimybes, diskutavo, ar nebūtų galima truputį padidinti ir taip nedidelį mokestį, išieškoti skolas ir taupyti visais įmanomais būdais. Savivaldybė šiais mokslo metais turės rasti lėšų mokytojų darbo apmokėjimui, o mokykla turės išsiaiškinti su esamais skolininkais. Manoma keisti apmokėjimo už mokslą tvarką, kad tokių atvejų nebūtų.

Džiugu, kad Birštono savivaldybės vaikai gali ir nori mokytis meno mokykloje, tobulėti ir augti visuomenei naudingais piliečiais. Tai jau jokiais pinigais neišmatuojama.

Pokyčiai savivaldybės administracijos struktūroje

Taryba patvirtino Birštono savivaldybės administracijos didžiausią leistiną valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš savivaldybės biudžeto, skaičių – 56. Nuo 2019 metų sausio 1 dienos įsigalios Viešojo administravimo įstatymo 11 straipsnio pakeitimas, kuris reglamentuoja, kad skyrių (biurą, tarnybą), kuris nėra departamento (valdybos) struktūrinė dalis, sudaro ne mažiau kaip 4 pareigybės, išskyrus vidaus audito tarnybas ir centralizuoto audito tarnybas, kurias sudaro ne mažiau kaip 2 pareigybės. Kadangi kai kuriuos administracijos padalinius sudaro mažiau nei 4 pareigybės, buvo patvirtinti tokie pakeitimai: naikinti Apskaitos skyrių, keisti Biudžeto skyriaus pavadinimą į Biudžeto ir apskaitos skyrių, naikinti Civilinės metrikacijos skyrių ir pakeisti Teisės ir personalo skyriaus pavadinimą į Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyrių; naikinti į struktūrinius padalinius neįeinančio tarnautojo vyriausiojo specialisto (viešiesiems pirkimams) pareigybę, kurią numatoma perkelti į Strateginio planavimo ir investicijų skyrių. Atsižvelgiant į Tarybos priimtą sprendimą bei nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliosiančią Valstybės tarnybos įstatymo naują redakciją, sprendimus dėl skyrių nuostatų, pareigybių keitimo, kitus sprendimus dėl struktūros priims ir vykdys Administracijos direktorius. Bus taupomos savivaldybės biudžeto lėšos bei laikomasi teisės aktų reikalavimų.

Pagalba ūkininkams

Kadangi Birštono savivaldybės ūkininkai patyrė nuostolių dėl 2018 metais užsitęsusios daugiau nei dviejų mėnesių sausros, Taryba pritarė sprendimui 50 proc. sumažinti žemės ūkio paskirties žemės mokestį 2018 metams. Ūkininkai dar 2017 metais patyrė nuostolių dėl liūčių, kadangi negalėjo nuimti derliaus, taip pat pasėti žiemkenčių, o 2018 metais žemės ūkio kultūros nukentėjo dėl nuo gegužės iki liepos pradžios užsitęsusios sausros – derlius sumažėjo iki 60 proc. Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskelbė ekstremalią situaciją šalies mastu. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 18 punkte nustatyta, kad Savivaldybės tarybos kompetencija yra įstatymų nustatytų lengvatų teikimas savivaldybės biudžeto sąskaita.

Patvirtintas sodininkų bendrijos detalusis planas

Birštono savivaldybės taryba nusprendė patvirtinti sodininkų bendrijos „Rūta“ teritorijos Birštono savivaldybės Birštono mieste detalųjį planą. Šiuo metu SB „Rūta“ teritorijoje žemės naudojimo būdas – mėgėjų sodo žemės sklypai, skirti sodininkystei. Patvirtinus detalųjį planą, bus galima keisti žemės naudojimą į vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijas, konvertuoti sodų bendrijos teritoriją į kurorto gyvenamąjį kvartalą.

Kiti klausimai

Tarybos posėdyje buvo priimti sprendimai dėl savivaldybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo tvarkos aprašo patvirtinimo keitimo, dėl savivaldybės Birštono seniūnijos vietinės reikšmės kelių ir gatvių sąrašo ir Birštono savivaldybės Birštono miesto gatvių aprašo patvirtinimo, dėl Birštono viešosios bibliotekos projektų bendrojo finansavimo, dėl Birštono strateginio 2018–2020 metų veiklos plano papildymo.

Tarybos nariai patvirtino sprendimus visais pateiktais klausimais.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close