Gyventojų dėmesiui: pasirengimo ir tarptautinių karinių pratybų metu vyks didesnis technikos kolonų judėjimas

Artimiausiu metu Lietuvoje ir Baltijos šalyse vyks keletas regiono saugumą stiprinančių didelio masto tarptautinių karinių pratybų, todėl jau artimiausiomis dienomis šalies teritorijoje gyventojai pamatys pirmąsias karines transporto priemonių kolonas. Tai – pasirengimo pratyboms etapas. Pirmame etape technikos judėjimas nebus intensyvus, tačiau artėjant pratyboms jis vis intensyvės, didžiausias judėjimas laukiamas birželio 6-9 dienomis, kai vyks NATO sąjungininkų JAV Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko persidislokavimas. Jo metu apie 3 tūkst. JAV karių su 1500 kovinės technikos priemonėmis persidislokuos iš Vokietijos į Baltijos šalis ir Lenkiją.

Pagrindinė sąjungininkų atvykimo kryptis – per Suvalkų koridorių

Šis didžiausias iki šiol Lietuvoje vykdytas tokio masto karinės technikos judėjimas numatomas per Kalvarijų užkardą, kiek mažesnis per Lazdijų. Technika nuo Kalvarijų užkardos E67 keliu („Via Baltica“) judės per visą Lietuvos teritoriją į Latviją, numatomas pratybų vietas, daugiausiai į karinį Adažį poligoną, dar dalis šios kolonos tęs kelionę iki Estijos. JAV karių kolonos, kurios dalyvaus pratybose Lietuvoje, nuo Kauno rajono judės į pratybų vietas

Lietuvos kariniuose poligonuose. Birželio 18-21 dienomis iš pratybų vietovių kariai keliais grįš į nuolatines dislokacijos vietas.

Minėtomis dienomis, t.y. birželio 6-9 ir 18-21, gyventojų, planuojančių savo keliones per Lazdijų ar Kalvarijų pasienio punktus, prašome įvertinti, kad kelionė gali užtrukti dėl labai intensyvaus karinės technikos judėjimo.

Kariuomenės atstovai kartu su kitomis Lietuvos valstybinėmis institucijomis kruopščiai planuoja technikos kolonų judėjimą. Norint kiek įmanoma sumažinti nepatogumus civiliams bus imamasi įvairių priemonių: Lietuvos teritorijoje karinės kolonos bus skaidomos į mažesnes iki 30 transporto priemonių kolonas, didžiausias technikos judėjimas planuojamas tamsiu paros metu, kiekvieną karinę koloną lydės Lietuvos karo policijos automobiliai, kurie reguliuos ir užtikrins saugų eismo judėjimą.

Lietuvos piliečiams, planuojantiems keliones ( ir ypatingai į Lenkiją), reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos minimus laikotarpius ir esant galimybei pasirinkti kitą kelionės per Lietuvos – Lenkijos pasienį datą. Tie, kurie nutrės tokios galimybės, rekomenduojame vengti kelionės tamsiu paros metu, kai vyks intensyvus karinės technikos judėjimas.

Antroji sąjungininkų atvykimo kryptis – per Klaipėdos jūrų uostą

Į Klaipėdą sąjungininkų kariai atvyks dalyvauti trejose pratybose: tarptautinėse pratybose „ Baltops“ (Baltijos dvasia), nacionalinėse pratybose „Perkūno griausmas“ ir tarptautinėse pratybose „Sabre Strike 2018“ („ Kardo kirtis“) .

Į pastarąsias dvejas pratybas atvykę kariai su turima technika kolonomis per Klaipėdos miestą judės į pratybų vietas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje. Planuojama, kad per Klaipėdą laivais į Lietuvą iki birželio 2 dienos atvyks apie 400 technikos priemonių. Pirmieji technikos kolonų judėjimai per Klaipėdos miestą prasidės jau nuo gegužės 25 dienos.

Smulkesnė informacija dėl technikos judėjimo Klaipėdos miesto gatvėmis

Pagrindinis maršrutas, kuriuo vyks karinės kolonos yra Kalnupės – Minijos – Baltijos pr. gatvėmis per Jakų žiedą, iš kurio kolonos pasuks į pratybų vietas į Lietuvos karinius poligonus taip pat į Latvijos. Analogišku maršrutu karinės kolonos iš pratybų vietovių birželio 18-21 dienomis grįš į Klaipėdos jūrų uosto teritoriją.

Be to, technika per Klaipėdą į Lietuvą atvyks per artimiausias dvi savaites, o išvyks per 3 dienas, todėl būtent sąjungininkų išvykimo periodu, miesto gatvėse galimi trumpalaikiai eismo sutrikimai.

Pirmąją technikos karinę koloną klaipėdiečiai turėtų pamatyti jau ateinančią savaitę

Kaip ir pajėgų judėjimui iš Lenkijos, Klaipėdoje Lietuvos kariuomenė intensyviai ruošiasi. Glaudžiai yra bendradarbiaujama su Klaipėdos miesto savivaldybe, Klaipėdos uosto direkcija, kitomis institucijomis. Karinių kolonų judėjimai per Klaipėdos miestą nebus vykdomi rytinio ir vakarinio transporto piko metu. Kolonos nebus didesnės nei 30 transporto priemonių, visas karines kolonas lydės karo policijos kortežai.

Dėl tarptautinių pratybų „BALTOPS 2018“, kurios vyks birželio 4 – 15 d. Klaipėdoje birželio 1-3 dienomis Klaipėdoje vyks pratybų parengiamoji fazė („sail conference“), kurios metu apie 40 įvairių NATO šalių bei šalių partnerių laivų atvyks į Klaipėdos uostą. Planuojama, kad šiuo laikotarpiu į Klaipėdą atvyks apie 4000 karių.

Šių metų gegužės-birželio mėnesiais Lietuvoje vyks eilė saugumo prasme Lietuvai ir Baltijos regionui ypatingai reikšmingų tarptautinių pratybų („Saber Strike“ („ Kardo kirtis“) , BALTOPS, „ Steadfast Cobalt („Tvirtas kobaltas“) „ Trojan Footprint ( „Trojano pėda“). Birželio mėnesį vyks didžiausios šių metų nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas 2018“. Visos šios pratybos yra pabrėžtinai gynybinio pobūdžio, kurių tikslas – rengtis užtikrinti šalių suverenitetą. Sąjungininkų karių atvykimas į regioną ir tranzitas per Lietuvą yra proga treniruoti priimančiosios šalies paramos vykdymą: užtikrinti judėjimą numatytais keliais į nurodytas vietas ir suteikti reikalaujamą paramą.

KAM

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close