Kaip išsaugoti dažytų plaukų spalvą: 5 patarimai, padėsiantys sustabdyti spalvos blukimą

Norint išsaugoti plaukų spalvą dažytiems plaukams reikia skirti šiek tiek daugiau priežiūros, nesvarbu, ar būtumėte platininė blondinė, brunetė, juodaplaukė, raudonplaukė, ar net mėlynais plaukais. Pasitelkus tinkamą priežiūrą ir šiek tiek kūrybiškumo plaukus galima išlaikyti ryškius ir spindinčius.

„Plaukų dažai paverčia plaukus akytais, drėgmę jie sugeria ir išleidžia greičiau. Dėl šios priežasties spalvos molekulės gali būti prarandamos kiekvienąkart plaukams sušlapus. Labai svarbu naudoti būtent dažytiems plaukams skirtas plaukų priežiūros priemones“, – teigia „Dove“ prekinio ženklo vadovė Kertu-Kai Põldvere.

„Dove“ prekinio ženklo vadovės patarimai, padės norint išsaugoti puikiai atrodančius dažytus plaukus.

Svarbu, kokius produktus naudojate dažytų plaukų priežiūrai

Tai, kokie produktai naudojami prižiūrint dažytus plaukus, lemia spalvos ilgaamžiškumą ir ilgalaikę plaukų išvaizdą. Dažytiems plaukams reikia ypatingo dėmesio, todėl verta investuoti į specialius produktus, skirtus būtent dažytiems plaukams. Spalvą išsaugojantys šampūnai ir kondicionieriai dažytiems plaukams padeda išlaikyti spalvą, prideda švytėjimo, apimties ir blizgesio.

Rečiau trinkite plaukus

Tai paprastas sprendimas norint išvengti spalvos nublukimo – rečiau trinkti plaukus. Norint išsaugoti natūralius aliejus, kurie kondicionuoja dažytus plaukus, šampūnu galvą trinkite du – tris kartus per savaitę, ne dažniau nei kas antrą dieną. Tai padės išsaugoti spalvą ir ilgiau išlaikyti plaukus gyvybingus.

Trinkdami plaukus sumažinkite vandens temperatūrą

Naudojant karštą vandenį atsiveria plauko kutikulė, ji leidžia spalvai nusiplauti, kol plaukai trenkami šampūnu ar kondicionieriumi. Patartina naudoti šiek tiek šiltą vandenį, o kondicionierių nuskalauti šaltu vandeniu. Šiltas vanduo leis šampūnui ir kondicionieriui įsiskverbti ir tinkamai nuplauti, o šaltas vanduo padės išlaikyti kondicionieriaus drėgmę, saugodamas spalvą nuo blukimo ir izoliuodamas plauko kutikulę.

Kiekvieną kartą trinkdami plaukus naudokite kondicionierių

Kiekvieną kartą ištrinkus dažytus plaukus 2 kartus šampūnu būtina ištepti juos spalvą apsaugančiu kondicionieriumi. Tai suteiks spalvai blizgesio, ji atrodys lygesnė. Jei plaukai ploni, verta kondicionieriumi patepti jų galus. Tai seniausia ir daugiausiai žalos patyrusi plaukų dalis. Tepdami kondicionierių pradėkite nuo ausų ir judėkite link plaukų galų. Stenkitės kondicionieriaus netepti į plaukų šaknis, mat jie tuomet greičiau susiriebaluos.

Venkite karščio

Dažyti plaukai yra lengviau pažeidžiami, todėl reikėtų kiek įmanoma labiau vengti plaukų džiovintuvo, garbanojimo ar tiesinimo žnyplių naudojimo. Dažytus plaukus geriausia džiovinti natūraliai, jei tik yra tokia galimybė. Jei ruošiatės naudoti karštą džiovinimą, ištrinkus plaukus spalvą apsaugančiu šampūnu ir kondicionieriumi, reikėtų naudoti apsauginę priemonę nuo karščio. Jei nėra galimybės išvengti plaukų džiovinimo džiovintuvu, reikėtų naudoti žemiausią karščio nustatymą. Geriau rinktis šalto oro srovę, jei džiovintuvas turi tokį nustatymą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close