Nuo ko pradėti balandžio darbus?

Jau saulutė daugiau siunčia ne tik šviesos, bet ir šilumos, kuri reikalinga ir žmonėms, ir augalams. Malonu pabūti gamtoje, ruošti žemę ir sėti sėklas naujam vegetacijos periodui, naujam derliui.

 

Balandžio darbus reikėtų pradėti nuo kambarinių gėlių persodinimo. Iš pradžių persodinkite tas gėles, kurios serga ar kurių šaknys nebetelpa vazonuose. Jauni augaliukai persodinami kasmet. Didesniuose induose augančioms gėlėms pakeiskite viršutinį žemės sluoksnį. Persodinę kambarinius augalus, galite keliauti į sodą, daržą – pasidairyti, kad nuspręstumėte, ką reikia nuveikti. O tokiu metu darbų išties daug. Pradėkite purenti žemę žiedais džiuginančioms gėlėms, kad ilgiau žydėtų. Balandį žydi svogūninės gėlės: tulpės, scylės, žydrės, snieguolės, taip pat raktažolės, našlaitės. Jos nebyliai kviečia aplink jas išravėti plotus, supurenti žemę. Vėliau galima skubėti pagelbėti dekoratyviniams medžiams ir krūmams, kurių nenugenėjote kovo mėnesį. Tik susiruošusiųjų žydėti genėti nereikia (pvz., forsitijų). Tai darykite tik baigus žydėti. Pašalinkite ištįsusias, silpnas šakeles. Tinkamas metas sodinti visžalius, vasaržalius augalus, vaismedžius, vaiskrūmius. Taip pat geras laikas skiepyti augalus. Gamtai nubudus, pabunda ir sodo kenkėjai. Pasirūpinkime priemonėmis, padėsiančiomis kovoti su jais. Jei nesate sudarę sodinimo plano, padarykite tai dabar. Atkreipkite dėmesį į sėjomainą. Reikia tręšti daugiametes ir svogūnines gėles. Tik prieš tręšimą išravėkite ir supurenkite žemę aplink augalus. Kai gėlynas sutvarkytas, keliaukime į šiltnamį. Tikriausiai per žiemą esate sukaupę daugybę sėklų pakuočių. Gal bus ir naujų, nežinomų augalų. Tuo tik smagiau, tačiau atsakomybė didesnė. Paruoškite dirvą sėjai. Pagerinkite žemę kompostu, perpuvusiu mėšlu ar durpėmis. Perkaskite, padarykite griovelius. Jei neturite mėšlo ar komposto, į griovelius galite pilti durpių, perkaupti kauptuku ir paliejus sėti vienmetes gėles: kvapiuosius žirnelius, kermėkus, žydrūnus. Iki balandžio vidurio pasėkite vėlyvuosius kopūstus. Perrinkite sėklines bulves, paskleisdami plonu sluoksniu, kad prasivėdintų. Stambesnes supjaustykite. Laikykite jas sausoje, šviesioje vietoje. Patręškite rūgštynes, rabarbarus. Dirvai pradžiūvus, orams sušilus, tiesiai į dirvą galima sėti vienmetes gėles: laibenius, kiškio ašarėles, nasturtes, dekoratyvinius miežius, serenčius. Šios gėlės nebijo šalnų. Mėnesio pabaigoje sodinkite montbretes, acidanteras, kardelius, galtonijas. Į gėlynus sodinkite dvimetes, daugiametes gėles. Balkonų lovelius puoškite žydinčiomis našlaitėmis, saulutėmis, neužmirštuolėmis. Vėliau jas pakeis petunijos, surfinijos, pelargonijos, kiškiakopūsčiai. Balandžio pradžioje į indelius sėkite agurkus, kurie augs šiltnamyje. Balandžio pabaigoje sėkite tuos agurkus, kurie augs lauke.

Sodininkės mėgėjos Loretos Ažukienės patarimus parengė Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close