home Sveikata Dantų implantacija – kaulo priauginimas viršutiniame žandikaulyje

Dantų implantacija – kaulo priauginimas viršutiniame žandikaulyje

Į skaitytojų klausimus atsako Ž. Kazakevičiaus implantologijos centro gydytojas implantologas Žydrūnas Kazakevičius

 

Neturiu keturių krūminių dantų viršutiniame žandikaulyje ir noriu įsisukti implantus? Dantys ištraukti jau seniai ar bus reikalinga kaulo priauginimo operacija?

Nesant dantų, kaulas negauna apkrovos ir pradeda tirpti. Atlikus 3 D kompiuterinę tomografiją nustatoma viskas detaliau. Dažniausiai pasitaikanti patologija, implantuojant viršutinio žandikaulio krūminių dantų srityje – kaulo rezorbcija sinuso ertmėje. Tuomet norint įsriegti implantą, būtinas pakankamas kaulo aukštis ir storis. Dažnai nepakanka krūminių ir prieškrūminių viršutinio žandikaulio dantų srityse būtent dėl žemos sinuso padėties. Tai įtakoja – kaulo atrofija netekus dantų, o kartais tai gali būti ir individuali anatomija. Tuomet, kai yra nepakankamas kaulo aukštis šioje srityje yra atliekamas sinuso dugno pakėlimas.

Kiek laiko trunka sinuso pakėlimo operacija ir koks kaulo gijimo laikotarpis?

Operacija užtrunka apie 1 valandą. Po operacijos laukiama 5-7 mėnesius, per tiek laiko į sinusą įdėtas kaulas persitvarko – tampa gyvybingu. Trukmė taip pat priklauso ir nuo esamos anatomijos, rekonstrukcijos dydžio. Tam tikrais atvejais implantus galima įsriegti sinuso pakėlimo operacijos metu.

Ar atlikus sinuso pakėlimo operaciją, įsriegti implantai yra ilgaamžiai?

Planuojant implantaciją, žandikaulio keteros aukštis ir plotis yra pagrindiniai kriterijai, kurie lemia procedūros sudėtingumą ir prognozę. Idealu, kai žandikaulio ketera didelė, tuomet be papildomų procedūrų įsriegiami implantai. Mūsų patirtis rodo, kad į žandikaulius, kurių sinusai buvo priauginti kaulu, implantų ilgaamžiškumas yra ne prastesnis negu įsriegtų natūraliame neoperuotame kaule. Tai parodo, kad sinuso pakėlimo operacija yra patikima.

 

Atvykus konsultacijai jums bus atlikti išsamūs tyrimai: panoraminė rentgenograma arba 3D kompiuterinė tomografija ir sudarytas gydymo planas.

 

Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamas dantų gydymo paslaugas:

 tel. +370 605 27574 www.kazakevičiausklinika.lt

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close