„Tele2“ primena paplūdimiuose saugoti telefonus nuo smėlio

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ atkreipia dėmesį, kad prasidėjus tikrajai vasarai itin padaugėjo kreipimųsi dėl išmaniųjų įrenginių remonto. Telefonai daugiausia genda dėl smėlio, drėgmės ar karščio padarytos žalos.

„Tele2“ mobiliųjų įrenginių priedų plėtros vadovas Evaldas Viselga primena, kad paplūdimyje telefoną, planšetę ar elektroninę skaityklę reikėtų saugoti nuo smėlio, galinčio sugadinti mikrofoną, garsiakalbį, ausinių lizdą ar net mygtukus. „Jei po atostogų prie jūros jūsų telefono mygtukai pradėjo girgždėti, kuo skubiau kreipkitės į specialistus. Tinkamai nenuvalius smėlio  vėliau telefono remontas kainuos daug daugiau“, – sako specialistas.

Bene didžiausias išmaniųjų telefonų priešas yra drėgmė. „Jei telefonas įkrito į vandenį, nedelsiant nustokite juo naudotis, ir, jei įmanoma, išimkite bateriją. Kuo greičiau telefonas po patekimo į vandenį bus pristatytas remonto specialistams, tuo didesnė tikimybė, kad jį dar pavyks išgelbėti. Ypač pavojingas yra sūrus vanduo. Jis ypač skatina rūdžių atsiradimą“, – komentuoja E. Viselga.

„Retai pagalvojama ir apie galima lietaus žalą. Dažnai išmanieji telefonai netelpa delne, tad juos naudojant ar laikant rankoje per lietų vandens lašai patenka ant telefono paviršiaus, o drėgmė per angas (pvz. garsiakalbį ar ausinių lizdą) patenka į telefono vidų. Daugelio telefonų baterijos turi drėgmės indikatorius. Todėl kai telefoną apžiūri remonto meistrai, jie iš karto pastebi, jei telefonas buvo patekęs į vandenį. O tokiu atveju telefono garantinis taisymas jau negalioja“, – įspėja specialistas.

Kaip teigia E. Viselga, trečiasis, ne mažiau svarbus pavojus išmaniesiems įrenginiams vasarą yra karštis. Jei įrenginys paliekamas, pavyzdžiui, ant automobilio stogo ar įkaitusio smėlio, jo ekranas gali atsiklijuoti.

Išvengti žalos gali padėti specialūs telefonų dėklai, saugantys nuo vandens ir smėlio. Jei telefonas dažnai genda, rekomenduojama įsigyti vandeniui ir smūgiams atsparų telefoną. Vandeniui atsparūs telefonai atitinka vandens nepralaidumo standartą IP 68, o tai reiškia, kad įrenginį galima naudoti po vandeniu iki metro gylio. Tad tokiu telefonu galėsite, pavyzdžiui, fotografuoti po vandeniu ar nebijoti, kad jis sušlaps naudojamas per lietų. Telefonas gali prarasti atsparumą vandeniui, jei pažeidžiamas jo korpusas, arba jei lieka neuždengtų angų, pavyzdžiui, atvira pakrovimo jungtis ar atminties kortelės lizdas.

„Saugiausiai jaustis gali tie, kurie įsigyja telefono draudimo paslaugą, galiojančią tiek mechaninių pažeidimų, tiek ir vagystės atvejais“, – priduria Evaldas Viselga.

„Tele2“ mobiliųjų telefonų draudimas draudžia nuo užliejimo (pvz., mobilusis telefonas buvo aplietas kava), nuo sugadinimo (pvz., nukritus nuo stalo telefonui, sudužo ekranas), dėl ugnies ir dėl vagysčių su apiplėšimu ar įsibrovimu.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close