Lietuviai pirmą kartą pateko į vieną reikšmingiausių Europos muzikos renginių

Lietuva pirmą kartą dalyvaus viename reikšmingiausių Europos muzikos industrijos renginių – festivalyje „The Great Escape“. Gegužės mėnesį Didžiojoje Britanijoje vyksiančiame renginyje, kuris reprezentuoja šiuolaikinę pasaulio muziką, teisę pasirodyti gavo grupė „Garbanotas Bosistas“.

Garbanotas Bosistas - by Linas Mažonas
Dešimtą kartą vyksiantis „The Great Escape“ festivalis laikomas vienu svarbiausių metų įvykių muzikos industrijos pasaulyje. Kelias dienas trunkančiame renginyje pristatoma naujausia populiarioji muzika bei tarptautinės rinkos tendencijos. Čia kasmet susirenka įtakingiausi muzikos industrijos atstovai, tarptautiniai agentai, prodiuseriai, didžiųjų festivalių organizatoriai. Šiemet gyvus pasirodymus surengs daugiau nei keturi šimtai atlikėjų iš įvairių pasaulio šalių, gegužės 14 – 16 dienomis okupuosiantys Braitono mieste įsikūrusias koncertines erdves.
„Dalyvavimas tokiuose parodomuosiuose muzikos renginiuose šiuo metu yra pagrindinis kelias mėginant prasimušti į tarptautinę Europos rinką. Vien muzikos kūrinių nusiuntimas įrašų kompanijoms ar prodiuseriams nebūna sėkmingas, jeigu grupė neranda būdo reikiamiems asmenims pasirodyti gyvai. Sprendimas dirbti su atlikėju arba kviesti jį koncertuoti didesnėse scenose būna priimamas tik įsitikinus, kad jo gyvi pasirodymai yra stiprūs tiek muzikalumo, tiek šou aspektais bei pajautus publikos reakciją į atlikėją koncerto metu. Todėl „The Great Escape“ yra šansas grupėms iš viso pasaulio ne tik atkreipti į save dėmesį, bet įrodyti savo vertę prieš tarptautinę auditoriją“, – teigia Julija Šredersaitė, įkūrusi muzikos agentūrą „Bold Affair“, kuri tapo oficialia festivalio „The Great Escape“ partnere Lietuvoje.
„The Great Escape“ atstovai jau kelerius metus domisi Baltijos šalių prisijungimu prie festivalio programos. Latvijos ir Estijos atlikėjai šiame renginyje pasirodys jau ne pirmus metus. Su Lietuvos muzikos operatoriais iki šiol festivalio rengėjai neturėjo užmezgę partnerystės, todėl lietuvių atlikėjai neturėjo galimybės patekti į „The Great Escape“ sceną.
„Tarptautiniame muzikos versle neužtenka gero atlikėjo, reikia ir visos muzikos industrijos sąveikos bei sistemos, atitinkančios Europos muzikos industrijos standartus ir taisykles. Mūsų šalis dar neturi nuosekliai veikiančio muzikos eksporto aparato, kuris yra būtinas, norint, kad mūsų atlikėjams atsivertų platesnė rinka. Kaimyninių valstybių pavyzdžiai rodo, kad net turėdami itin mažas savo pačių muzikines rinkas, esame pajėgūs kurti įdomius ir gerus produktus, galinčius konkuruoti Europoje“, – sako J. Šredersaitė, kelerius metus dirbanti su muzikos eksportu tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos.
Pasak muzikos agentūros „Bold Affair“ įkūrėjos, dalyvavimas šiame renginyje yra proga įrašyti Lietuvos vardą Europos muzikiniame žemėlapyje bei praskinti kelius ateityje ten pasirodyti ir kitoms lietuvių grupėms.
Pirmaisiais ir kolkas vieninteliais Lietuvos atstovais tapę grupės „Garbanotas Bosistas“ nariai su džiugiu jauduliu žiūri į savo vardą „The Great Escape“ festivalio plakatuose. Psichodelinį roką ir „indie“ stilius scenoje maišantys „Garbanotas Bosistas“ jau yra koncertavę Latvijoje, Lenkijoje, Danijoje, Čekijoje. Pavasarį ketinantys pristatyti debiutinį savo albumą atlikėjai vasario pradžioje sėkmingai pasirodė Slovėnijoje vykusiame muzikos industrijos festivalyje MENT.
„Tikiuosi pavyks pabėgti, ištrūkti ir dar minias veidų pasiimti kartu, visgi „The Great Escape“ yra rimtas reikalas!“, – susiedamas savo nusiteikimą su festivalio pavadinimu („The Great Escape“ – liet. „Didysis proveržis“) kalba grupės „Garbanotas Bosistas“ vokalistas Šarūnas Joneikis.
„Garbanotas bosistas“ – „Places, Planes and Trains“: https://soundcloud.com/garbanotasbosistas/places-planes-and-trains
„The Great Escape“ festivalis yra padėjęs muzikinės karjeros pagrindus tokioms šių dienų žvaigždėms, kaip Adele, Ellie Goulding, John Newman, grupėms „Mumford and Sons“, „Kasabian“, „The XX“, „Chase & Status“ ir daug kitų.
Šiame renginyje dalyvaujantys atlikėjai turi progą užmegzti naudingus kontaktus su kūrėjais bei atlikėjais iš įvairių pasaulio šalių, sulaukti pasiūlymų pasirodyti tarptautiniuose festivaliuose bei gauti užsienio žiniasklaidos dėmesio. Stipriausiai pasirodžiusioms ir pastebėtoms grupėms gali būti pasiūlyta bendradarbiauti su profesionaliais muzikos prodiuseriais ir leidėjais kitose šalyse, dirbti su tarptautiniais muzikos vadybininkais ar net pasirašyti kelerių metų sutartį su leidybine kompanija, kuri garantuotų finansinį pagrindą grupės kūrybinei veiklai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close