Birštono grožis bus matomas ant vokų bei atvirlaiškių – kurortui kviečia sukurti pašto ženklą

Kaip pašto ženkle geriausiai atvaizduoti vieną iš keturių Lietuvos kurortų – Birštoną? Atsakyti į šį klausimą Lietuvos paštas kviečia dailininkus, meno studijų krypties studentus bei kitus kūrėjus. Jie iki balandžio 29 d. kviečiami sukurti ir atsiųsti iliustracijas, kurios papuoš Birštonui skirtą pašto ženklą.

Pats Birštonui skirtas pašto ženklas bus išleistas 2024 m. rugpjūtį.

Konkursui pateiktus pašto ženklo projektus vertins Pašto mokos ženklų leidybos komisija. Ją sudaro menininkai, istorikai ir filatelijos žinovai. Geriausiai temą išpildžiusiems ir originaliausiems kūrėjams atiteks piniginės premijos, siekiančios nuo 150 iki 330 Eur.

„Pašto ženklai yra ne tik išankstinė apmokėjimo už siuntimą priemonė, jie atspindi šaliai svarbius įvykius, vietas, datas ar reiškinius. Todėl kviečiame visus kūrėjus būti aktyvius ir siūlyti savo menines idėjas, kurios geriausiai atskleistų daugybės lietuvių ir svečių iš užsienio pamėgto Birštono dvasią“, – sako Aušrutė Varnienė, Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovė.

Su konkurso laimėtoju Lietuvos paštas sudarys autorinę kūrinio užsakymo sutartį. Be to, už pašto ženklą ir papildomą filatelinę produkciją, pavyzdžiui, pirmos dienos voką ir datos spaudą, jam bus išmokami nustatyti papildomi autoriniai honorarai.

Daugiau informacijos apie konkursą ir jo sąlygas galima rasti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close