Pagausėjęs prakaitavimas: vaistininkė pataria, kaip su juo atsisveikinti

Gausų prakaitavimą kiekvienam žmogui gali iššaukti skirtingos priežastys – vieniems tai nulemia pakilusi kambario ar lauko temperatūra, o kitiems aktyvesnis judėjimas arba netgi tam tikri maisto produktai. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pataria, kaip sumažinti gausų prakaitavimą, bei įspėja, kada vertėtų kreiptis į gydytoją.

Maisto produktai, skatinantys prakaitavimą

Prakaitas gali suintensyvėti dėl pačių įvairiausių ir paprasčiausių priežasčių. Viena jų – mityba, kurią sureguliavus galima sumažinti varginantį prakaitavimą. Todėl vaistininkė E. Ramaškienė kviečia peržvelgti savo maisto racioną.

„Kofeinas, alkoholis, česnakai, riebus, aštrus ir sūrus maistas, taip pat pusfabrikačiai. Tai pagrindiniai produktai, galintys sukelti diskomfortą dėl stipresnio prakaitavimo. Nuo aštraus maisto mūsų kūnas stengiasi greičiau atsivėsinti, taip išskirdamas daugiau prakaito, tuo tarpu nuo sūrių produktų jis priverstas kuo greičiau pašalinti skysčių perteklių. Panašiai organizmas reaguoja ir į riebų maistą bei alkoholį – nuo jų virškinimas sulėtėja, todėl yra priverstas intensyviau dirbti, taip išskiriant daugiau prakaito“, – pasakoja E. Ramaškienė.

Vietoje dezodoranto – antiperspirantas

Siekiantiems sumažinti prakaito keliamas problemas, vaistininkė pataria dezodorantus rinktis ne bet kokius, o pagal jų veikimo paskirtis.

„Turbūt dažnas iš mūsų yra pirkęs pirmąjį pamatytą dezodorantą prekių lentynoje arba prigriebęs pirmą pasitaikiusį. Tačiau čia vertėtų prisiminti, kad yra skirtingos dezodorantų rūšys. Vieni iš dezodorantų slopina prakaito bakterijų veiklą, kiti maskuoja jo kvapą, o treti – antiperspirantai, kurie neleidžia prakaitui patekti į odos paviršių. Antiperspirantai yra vartojami skirtingai: jeigu kvapą maskuojančias priemones galima naudoti bet kuriuo metu – tiek ryte, tiek vakare, antiperspirantus patariama tepti tik prieš einant miegoti“, – pasakoja E. Ramaškienė.

Kada kreiptis į gydytojus?

Kartkartėmis suintensyvėjantis prakaitavimas yra normali reakcija į aplinkos ir kūno pokyčius. Visgi vaistininkė išskiria pagrindinius simptomus, kurie signalizuoja apie išaugusią pavojingų ligų riziką.

„Jeigu naktimis prabundate nuo išpilto prakaito, o ryte tenka keisti stipriai suprakaitavusią patalynę, tai ženklas, kad galimai sutriko jūsų organizmo funkcijos. Tokiais atvejais patariama kreiptis į šeimos gydytoją, kuris įvertintų, ar nesutriko jūsų endokrinologinė sistema. Taip pat gausus prakaitavimas arba paaštrėjęs kvapas gali signalizuoti apie problemas su inkstais, cukrinį diabetą. Todėl kuo anksčiau pradėsite ieškoti prakaitavimo priežasčių, tuo greičiau galėsite ir vėl džiaugtis gyvenimu be šio diskomforto“, – teigia E. Ramaškienė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close