Žinomi žmonės apie patirtis kelionėse: nuo trauma virtusio pokšto iki iš lovos verčiančio laivo siūbavimo ir policininkų šantažo

Kelionės – tai ne tik spalvingos atostogų nuotraukos ir prabangūs viešbučiai. Jos gali tapti ir iššūkiais, nusėtais nenumatytomis situacijomis, kurios kartais verčia peržengti savo komforto zonos ribą, imtis kūrybiškų sprendimų, o kartais – net pažvelgti į pasaulį visiškai kitaip.

Plačiu kelionių patirčių spektru – nuo solo kelionių po egzotiškiausius pasaulio kraštus iki garsenybių pamėgtų vietų aplankymo – LITEXPO parodoje „Adventur 2024“, vyksiančioje sausio 26–28 d., paskutinę renginio dieną (sekmadienį) dalysis Lietuvos visuomenei gerai žinomi veidai: TV laidų vedėjas Leonardas Pobedonoscevas, sveikatingumo trenerė Jolanta Leonavičiūtė, TV laidų kūrėjas ir žurnalo „ELLE Lithuania Travel“ redaktorius Edvardas Žičkus ir kiti. Juos kalbins ir įdomiausius prisiminimus iš kelionių specialioje renginio rubrikoje „Kelionės – mano gyvenimo būdas“ skatins papasakoti žurnalistė Laisvė Radzevičienė.

Visi jie vieningai tvirtina – kelionės yra praturtinanti, su niekuo nesulyginama ir neįkainojama patirtis, kartais atnešanti ir netikėtų iššūkių.

Džiaugsmas per sukąstus dantis

Vienas iš rubrikos dalyvių aktorius Leonardas Pobedonoscevas dalijasi nutikimu iš laidos „Metam monetą“, kurioje su aktoriumi Audriumi Bružu keliavo po įvairius kraštus, užkulisių.

„Sėdėjome Kretoje, mėgavomės laiku prie baseino, dangus buvo nuostabiai žvaigždėtas, žodžiu, puiki atmosfera. Nusprendžiau pajuokauti, kad įstumsiu Audrių su gultais į baseiną, o tie gultai buvo be galo tvirtos, sunkios medienos. Apačioje skersai driekėsi lenta, kurios aukštis nesiekė nė piršto. Drykstelėjau į tą lentą taip, kad likau be nago, – nemalonią patirtį pasakoja L. Pobedonoscevas. 

„Ilgai kankinausi, nemiegojau, buvo labai daug kraujo, o kitą dieną laukė neišdildoma patirtis – skrydis oro balionu virš gražiausių Kretos, salos, kurią labai myliu, žemių. Joje turėjau spinduliuoti džiaugsmą. Aišku, emocijos paėmė viršų, ir tą laimę galiausiai skleidžiau natūraliai. Visa likusi diena buvo itin intensyvi. Leidomės į Dzeuso olą, važiavome safariu, ėjome tarpekliu – visa tai dariau su žvėriškai skaudančiu pirštu“, – prisimena pašnekovas.

Šiandien Leonardas šypsosi prisiminęs situaciją, kad norėdamas pagąsdinti draugą pats sau prisidarė nemalonumų. Tačiau, pripažįsta, šioje situacijoje Audrius parodė savo rūpestingumą, perrišinėdamas man nagą, išgyveno, griebėsi už galvos. „Įvykis skausmingas, bet nuotykis išties įsimintinas“, – sako Leonardas. 

Tiesa, aktorius pabrėžia, kad projekto „Metam monetą“ rengimo metu buvo nufilmuota 14 laidų, iš kurių visos praėjo išties sėkmingai, be traumų ar rimtų susižeidimų, ir tik paskutinėje, Leonardo mylimoje Kretoje, ištiko šis incidentas.

Tualete banguotoje jūroje

Kita keliautoja, sveikos gyvensenos ekspertė Jolanta Leonavičiūtė, taip pat prisimena kelias situacijas, kurios šiandien verčia šypsotis, nors kelionės metu ir sukūrė nepatogumų.

„Vienas iš nelabai malonių, bet keliančių šypseną, nutikimų buvo mano mėginimai kelionės laivu metu nueiti į tualetą. Bandant atsisėsti ant klozeto ne kartą laivą sūpuojančios bangos tėkšdavo mane į sieną. Galiausiai pavykus atsisėsti smūginė vandens srovė iš dugno pakildavo ir netikėtai nuskalaudavo pliką sėdimąją. Vėliau, bandant užmigti, kūną vis ridendavo iš vieno lovos galo į kitą“, – prisimena Jolanta.

Garsi sveikatingumo trenerė taip pat teigia, kad kelionės jai davė suvokimą, jog vadovautis verta, visų pirma, asmenine intuicija ir nuovoka, nes ne visada kliovimasis jau keliavusiųjų patarimais gali būti naudingas.

„Dar vienas šiandien keliantis šypseną atsiminimas buvo mano ruošimasis keliauti savarankiškai po Pietų Ameriką – Argentiną, Čilę, Boliviją. Prieš kelionę vis girdėdavau iš aplinkinių, kad ten tyko daugybė pavojų, kad telefonus, daiktus traukia iš rankų, apiplėšinėja. Bauginimų paskatinta, pasiėmiau sportinę liemenėlę su kišenėlėmis, kad galėčiau ten įsigrūsti grynuosius, korteles, pasą. Visgi lėktuvui nusileidus į Buenos Aires, išėjus į miestą pasivaikščioti, visos baimės ir nerimas dingo. Manau, kad leidžiantis į tokias keliones reikia mažiau vadovautis kitų pasakojimais ir labiau įsiklausyti į save, tikėti savimi“ , – tvirtina J. Leonavičiūtė.

Policijos šantažas

Ne ką mažesnės keliavimo patirties savo kraityje yra sukaupęs ir kitas žinomas TV veidas, kelionių žurnalo „ELLE Lithuania Travel“ redaktorius Edvardas Žičkus. Laidų kūrėjui per ilgametę darbo žiniasklaidoje karjerą yra tekę išvysti tiek egzotiškiausių kraštų, tiek tolimiausių kampelių, tiek neregėtos prabangos.

Edvardas teigia, kad nors kelionės ir yra ilgam įsimenanti patirtis, visgi jose jam yra tekę susidurti ir su itin nemaloniomis bei neplanuotomis situacijomis.

„Kartą Vietname su kolega tiesiog vidury baltos dienos buvome užpulti ginkluotų banditų, likome be brangios filmavimo aparatūros. Vėliau gerą pusdienį teko praleisti policijos komisariate. Viskas galiausiai virto absurdiška drama, kai patys pareigūnai ėmė siūlyti tarpininkauti išpirkdami mūsų aparatūrą iš plėšikų už keturženklę sumą. Tačiau supratę, kad tokiai aferai „nepasirašysime“, pradėjo grasinti mus pačius uždaryti į areštinę tol, kol išplauks mūsų laivas. Šiaip ne taip ištrūkome ir iš areštinės, ir iš šalies. Deja, į Lietuvą grįžome patyrę keliolikos tūkstančių eurų nuostolių, netekę vertingos nufilmuotos medžiagos ir išmokę labai brangią, bet svarbią pamoką – niekada nevalia prarasti budrumo“, – incidentą prisimena Edvardas.

Daugybę kitų istorijų bei nuotykių garsūs žmonės, dievinantys keliones, papasakos sausio 28 d. LITEXPO centre vyksiančios „Adventur 2024“ parodos rubrikoje „Kelionės – mano gyvenimo būdas“.

Antrąją parodos dieną, sausio 27-ąją, smagiomis ir net kurioziškomis patirtimis programoje „Kelionių Humoro Istorijos“ taip pat dalysis tikri kelionių grandai – Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius.

Sausio 26–28 d. vyksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje taip pat bus galima apsikeisti potyriais bei pomėgiais su kitais aktyvaus laisvalaikio entuziastais, užmegzti ar sutvirtinti turizmo verslo kontaktus, sutikti potencialius partnerius, išbandyti aktyvaus laisvalaikio aikšteles, gauti naudingų kelionių organizavimo patarimų bei sužinoti apie Lietuvos vandens turizmo galimybes.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close