Žengtas dar vienas svarbus žingsnis dviračių-pėsčiųjų tilto Birštone įrengimo link

Gruodžio 20 d. vyko LR Susisiekimo ministerijos Darnaus judumo planų komisijos nuotolinis posėdis, kuriame dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, vyr. architektas Mantas Michaliunjo, Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Gintautas Žilys ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Egidijus Dargis.

Posėdžio metu buvo pristatytas dviračių ir pėsčiųjų tilto Birštone projektas, jo reikalingumas, bei perspektyvinė Birštono miesto dalies kitoje Nemuno pusėje plėtra. Tiltas ne tik sujungs atskiras miesto dalis, bet ir duos impulsą investicijų pritraukimui bei paskatins tiek gyvenamosios, tiek rekreacinės paskirties objektų statybą.

Vadovaujantis Birštono kurorto bendrojo plano sprendiniais, kitoje Nemuno pusėje esančioje miesto dalyje mažaaukštės statybos būstuose galėtų įsikurti apie 60 šeimų arba 200 gyventojų. Taip pat galėtų būti pastatyti poilsio paskirties objektai, kurie talpintų apie 2000 lankytojų vienu metu. Papildomai būtų sukurta apie 200 naujų darbo vietų ir 40 proc. padidėtų apgyvendinimo galimybės Birštono kurorte.

Po ilgų diskusijų su Darnaus judumo planų komisijos nariais, balsų dauguma buvo pritarta, kad Birštono dviračių ir pėsčiųjų tilto projektas būtų įtrauktas į Birštono darnaus judumo planą ir kad vėliau šį projektą būtų galima finansuoti Europos Sąjungos darnaus judumo priemonės lėšomis.

Neabejojama, kad Birštono dviračių-pėsčiųjų tiltas taps kurorto dabarties ir ateities jungtimi. Tilto projektavimas prasidės jau 2024 m.

Birštono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close