Balandžio 13 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko kraštietės Anelės Zurlienės austų rinktinių juostų parodos „Atminties takeliai“ pristatymas. Tai jau dvyliktoji autorės paroda. Tvirtos, žavinčios spalvų natūralumu, raštų vingrumu ir begaliniu kruopštumu, rinktinės austos juostos papuošė Justino Marcinkevičiaus memorialinį kambarį.

Anelė Zurlienė yra ne tik juostų audėja, bet ir rašytoja. Ji yra išleidusi keturias publicistikos, apybraižų ir esė knygas: „Ąžuolus palik!..“, „Minties erdvė“, „Neatpažintoji“, „Atstumtieji“, taip pat ji yra knygos apie mokytoją poetę Danutę Zieniūtę sudarytoja.

Susitikimo metu autorė pasakojo, kad austi išmoko dar būdama paauglė, išmoko iš tetos Rozalijos. Tačiau šį amatą prisiminė visai neseniai: „Prisimezgiau kojinių, megztinių ir nebeturėjau ką veikti. Per televizorių žiūriu – Liudas Mikalauskas stovi pasipuošęs austu kaklaraiščiu. Galvoju, juk ir aš taip moku! Eisiu ir anūkams išausiu. Taip gražiai gavosi, kad nebesinorėjo net ir sustoti austi. Taip ir įsisukau į šį kūrybinį ratą“. Juostose įausti prasmingi, įkvepiantys, padrąsinantys, sakralūs žodžiai. O įkvėpimas, anot pačios autorės, ateina netikėtai. Įkvepia poezija, dainos žodžiai ar žymių žmonių pasakytos mintys. Juostos nukeliavo net į Kanadą, Airiją, Angliją ir Autraliją.

Renginyje dalyvavo juostų autorė Anelė Zurlienė, jos dukra Vilma su anūke Daniele Rozalija, gausus bičiulių, draugų būrys. Ištraukas iš Anelės Zurlienės knygų „Atstumtieji“, „Neatpažintoji“ skaitė Alytaus teatro studijos aktorius Eugenijus Rakauskas. Koncertavo folklorinis ansamblis „Obelėlė“, vadovė Renata Žibienė.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close