Lietuva perduoda suremontuotas sąjungininkų haubicas Ukrainai ir parsiveža remontui kitas

Lietuva toliau teikia nenutrūkstamą karinę paramą Ukrainai. Dar dvi Lietuvoje suremontuotos savaeigės „PzH2000“ haubicos šią savaitę perduotos Ukrainos kariuomenei, jos netrukus atsidurs mūšio lauke atremiant Rusijos karinę agresiją.

Ukrainoje pažeistų haubicų remontas Lietuvoje bus organizuojamas ir toliau – šiuo metu į Lietuvą parvežami dar du savaeigiai pabūklai, kurie po remonto taip pat galės toliau ginti Ukrainą.

„Remiame Ukrainą visais įmanomais būdais. Mūšio lauke pažeistos haubicos ir toliau sėkmingai remontuojamos Lietuvoje bei grąžinamos Ukrainos kariuomenei. Šiuo metu numatyta Lietuvoje suremontuoti ir perduoti Ukrainai bent 12 haubicų“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuvoje remontuojamas haubicas ir jos programines įrangas Ukrainai yra perdavusios Vokietija ir Nyderlandai. Lietuva šių haubicų remontui ir programinės įrangos integravimui į amunicijos matricą skyrė beveik 2 mln. eurų.

Krašto apsaugos sistemos iki šiol suteikta karinė parama Ukrainai apima ir įvairią ginkluotę, amuniciją, termovizorius, bepiločius orlaivius, anti-dronus, karių mokymus bei visą kitą paramą, kuri teikiama pagal Ukrainos išsakomus poreikius.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close