Nusižudžiusios Šiaulių ligoninės gydytojos tragedijoje naujas posūkis: iš darbo buvo atleista neteisėtai

Šiaulių darbo ginčų komisija pripažino, kad anesteziologė reanimatologė Laura Šilinskytė iš darbo Šiaulių ligoninėje buvo atleista neteisėtai ir nepagrįstai. Tyrimą komisija pradėjo po šeimos kreipimosi. Tai pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai sprendimas dėl atleidimo iš darbo priimtas po žmogaus mirties. Netrukus po atleidimo iš darbo, medikė buvo rasta namuose įvykdžiusi savižudybę. 

Gedintys artimieji siekia teisingumo 

Pasak medikės brolio Artūro Šilinsko, šeima siekia bent po mirties atskleisti tiesą.

„Sesers, dukters nieks mūsų šeimai nebesugrąžins. Bet mums svarbu, kad nepagrįstai mesti kaltinimai buvo paneigti. Sesuo buvo iš darbo atleista neturint tam jokio pagrindo, vien siekiant ją sugniuždyti, nes tai buvo žmogus neabejingas neteisybei, griežtas pažeidimams. Ji buvo rūpestinga, atsakinga medikė, nepaprasto altruizmo pavyzdys, kiekvieną pacientą gydydavo taip, lyg tai būtų artimasis. O situacija darbe privedė prie tokių tragiškų pasekmių. Mes kovosime ir toliau, nes sesuo Šiaulių ligoninėje iš vadovų patyrė mobingą, diskriminacinį elgesį. Darome tai ir dėl jos atminimo, ir dėl visos medikų bendruomenės, kad tokios situacijos nesikartotų ateityje“, – sakė šviesaus atminimo L. Šilinskytės brolis. 

Velionės brolis itin šiltai atsiliepė ir dėkojo tai gausiai medikų bendruomenės daliai, kuri po sesers mirties suteikė šeimai daug palaikymo.

Pirmąsyk sprendimas dėl atleidimo priimtas po mirties

Komisija išanalizavusi pateiktą medžiagą priėmė sprendimą, kad medikės atleidimas dėl neva šiurkštaus pažeidimo neturėjo teisinio ar faktinio pagrindo. Komisija pripažino, kad jokio dokumentų klastojimo, kuriuo Šiaulių ligoninė kaltino medikę, nebuvo. Komisija nurodė medikės atleidimo priežastimi laikyti Darbo ginčų komisijos sprendimą.

Nukentėjusiai pusei atstovaujantys advokatai iš profesinės bendrijos „Averus“ akcentavo, kad ši byla yra išskirtinė ir šalies mastu. 

„Ši byla, mano žiniomis, yra pirmoji šalies istorijoje, kai neteisėto atleidimo iš darbo faktas pripažintas po medikės mirties. Kol kas tai yra vienintelis toks atvejis Lietuvoje. Net ir po mirties išlieka svarbus šios aplinkybės pripažinimas, kadangi tai turi įtakos ne tik jaunos gydytojos reputacijai, jos artimiesiems, bet ir visai medikų bendruomenei, jis rodo, kad jų interesai yra ginami“, – sakė advokatas Marius Barisevičius. 

Atleisti nebuvo pagrindo

Darbo teisės ekspertė advokatė Jurgita Venckutė pažymėjo, kad  Darbo ginčų komisija atidžiai išanalizavo darbdavio, t.y. Šiaulių ligoninės, atliktą tyrimą ir dokumentus. Komisija įvertino, kad darbo sutarties nutraukimui nebuvo reikalingų prielaidų. 

„Darbdavys šiuo atveju neįdėjo pastangų deramai ištirti situacijos, neatliko išsamaus tyrimo ir padarė ydingą išvadą dėl neva šiurkštaus pažeidimo darbe. Paaiškėjo, kad ligoninėje stigo sistemos ir organizacinės struktūros, o elgesys su minėta darbuotoja buvo diskriminacinis ir šališkas“, – akcentavo J. Venckutė. 

Sprendimas dar gali būti skundžiamas. Medikės šeima žada kovoti toliau, Prokuratūroje yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl privedimo prie savižudybės.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close