Skiepai – patikimiausias būdas suvaldyti užkrečiamąsias ligas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai primena, kad nors šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) pažabojimui, reikėtų nepamiršti ir kitų planinių skiepų nuo užkrečiamųjų ligų.

2020 m., lyginant su 2019 m., Kauno apskrityje ženkliai sumažėjo vaikų skiepijimo apimtys beveik visomis vakcinomis, kuriomis skiepijama pagal šiuo metu galiojantį Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Skiepijimo apimtys nuo tymų – vienos iš mažiausių ir labiausiai kelia nerimą. 2020 m. Kauno apskrityje 2 metų vaikų amžiaus grupėje skiepijimo apimtys tymų, raudonukės, epideminio parotito (MMR) vakcina siekė 90,5 proc., 7 metų amžiaus grupėje skiepijimo apimtys nustatytos dar 3 proc. mažesnės – 87,5 proc. Lyginant pastaruosius dvejus metus (2019 m. ir 2020 m.) skiepijimo apimtys MMR pirmąja vakcinos doze sumažėjo – 1,3 proc., antrąja – 2,9 proc., bei atitinkamai 2020 m. liko nepaskiepyti 542 vaikai pirmąją MMR vakcinos doze ir 742 – antrąja MMR doze. Tokios mažos skiepijimo apimtys yra palankios užkrečiamųjų ligų plitimui ir protrūkių atsiradimui, o Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, norint suvaldyti minėtas užkrečiamąsias ligas būtina išlaikyti ne mažesnes kaip 95 proc. skiepijimo apimtis nuo tymų ir raudonukės.

NVSC Kauno departamento specialistai atkreipia dėmesį, kad planiniai skiepijimai vykdomi tiek ekstremaliosios situacijos dėl COVID-19 ligos (koronoviruso infekcijos), tiek karantino metu ir nėra atidedami bei privalo būti tęsiami ir atliekami asmens sveikatos priežiūros įstaigose, numatant pacientų srautų valdymą.

Kilus klausimų dėl skiepų visais atvejais tėvams rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close