Prienuose galima pasirūpinti ne tik gražiais, bet ir pažeistais kojų nagais
Norėdami pasirūpinti savo grožiu, puikiai žinome, jog galime išsirinkti vieną iš grožio paslaugas teikiančių grožio salonų ir mums reikalingą bei patinkantį grožio specialistą ar specialistę. Ne tik rankų, bet ir kojų nagai, kaip ir bet kuri kita kūno vieta, taip pat reikalauja dėmesio ir priežiūros. Sveikais nagais gali pasirūpinti dauguma tokias paslaugas teikiančių specialistų, tačiau turintys probleminius nagus, ypač vyresnio amžiaus žmonės, sako, kad grožio specialistų gyvenimo vargus patiriančioms kojoms
rasti vis sunkiau.
Kai kada nagai, ypač kojų, jau reikalauja ne tik grožio, bet ir elementarių sveikatinimo ar net gydymo procedūrų. Taip beieškant specialistų dažnai pasukama į didmiesčius. Visgi pažeistus kojų nagus gelbstinčią specialistę atradome ir Prienuose. Kalbiname Laurą Bisikirskienę, kuri daug metų rūpinosi sveikų nagų grožiu, o dabar jau gali pagelbėti ir tiems, kurių nagams reikia didesnės priežiūros.
Kaip vadinasi specialistai, kurie rūpinasi pažeistų nagų priežiūra?
Tokie specialistai užsienyje yra vadinami podologais. Ši specialybė nėra įteisinta Lietuvoje. Lietuvoje nėra ir tam skirtų studijų, todėl dešimtmečius skaičiuojančią podologiją kol kas privačiai dėsto iš Vokietijos, Olandijos atvykę dėstytojai – mokslo daktarai iš įvairių universitetų. Privačiai šios studijos gali kainuoti ir 500–1500 eurų už vienos ar trijų dienų kursus.
Nors Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune podologija jau darosi populiaresnė, gausėja specialistų, tačiau Lietuva neskuba įteisinti šios specialybės. Beje, podologija jau įteisinta ir kaimyninėse šalyse – Lenkijoje bei Latvijoje.
Kadangi ši specialybė neįteisinta, todėl baigusiems podologijos mokslus Lietuvoje tenka vadintis tiesiog paprastais pėdų priežiūros specialistais. Kol kas taip vadinuosi ir aš, nors, pavyzdžiui, Olandijoje ši specialybė jau priklauso medicinos sričiai ir podologijos specialistai ten gali teikti daugiau paslaugų.
Kaip prasidėjo tavo kelionė iki šios specialybės?
Prasidėjo nuo to, jog pati turėjau su tuo susijusių problemų. Nuo jaunystės turėjau odos dermatitą – man trūkinėdavo oda po nagais, tekdavo kentėti didelius skausmus, o tais pačiais pirštais dar reikėdavo rūpintis ir vaikais. Nors vienas mėgstamiausiu dukrų ir mamų laiko praleidimo būdas yra kasų pynimas, man tai būdavo skausmo laikas.
Vėliau, kai įsigijau kompiuterį, pradėjau internete dairytis, kaip galėčiau sau padėti. Stengdamasi paslėpti savo nagus norėjau prisiauginti dirbtinius. Besidairydama ir matydama man tuo metu nemažas kainas, aptikau profesionalų nagų priežiūros rinkinį. Nors rinkinys kainavo brangiai, tačiau galvojau, kad jį įsigijusi sutaupysiu ateities nagų procedūroms.
Gavus rinkinį teko suglumti, nes jo turinys man tuomet buvo gausus ir nesuprantamas. Teko bėgti pas pažįstamą nagų meistrę ir prašyti pamokyti, kaip su viskuo elgtis. Po pamokos grįžusi namo tuojau pasikviečiau draugę pirmajam darbui ir taip prasidėjo mano, kaip nagų priežiūros meistrės, karjera.
Tuo metu dirbau savanorišką, vėliau iš dalies apmokamą, socialinį darbą vaikų dienos centre. Prienų globos namuose atlikau praktiką, o nagų priežiūra buvo mėgstamas laisvalaikio užsiėmimas po darbo. Pamažu, gausėjant klientų, pradėjau tobulintis įvairiuose kursuose. Tuo pat metu baigiau ir socialinio darbuotojo studijas. Visgi, ilgainiui patirtis, žinios ir klientų skaičius išaugo tiek, jog teko palikti socialinį darbą ir susikoncentruoti tik į nagų priežiūrą. Taip prieš daugiau nei penkerius metus pradėjau dirbti grožio salone.
Pradėjus dirbti salone, atėjo ir pirmieji klientai su problemų turinčiais nagais. Taip pradėjau domėtis ne tik tuo, kaip gražų nagą padaryti dar gražesnį, bet kaip ir pažeistą nagą paversti gražiu. Kuo labiau domėjausi, tuo daugiau kilo klausimų ir noro sužinoti daugiau.
Na, o prieš metus savo klientus perspėjau, jog baigiu nagų puošimo bei gražinimo karjerą ir nuo šiol dirbsiu tik su probleminiais nagais.
Tiesa, ši sritis ne tokia paprasta ir pigi, kaip gali pasirodyti. Nepaisant brangių kursų, įranga kojų nagų priežiūrai kainuoja 15 kartų ir daugiau nei manikiūro įranga. Dalis įrangos yra naudojama net odontologų. Nors dalį įrangos jau turiu, kita kol kas laukia svajonių eilėje.
Tačiau svajonės pildosi. Man visada rūpėjo socialinis darbas ir labai patiko dirbti vaikų dienos centre, tačiau augant pragyvenimo kaštams, tenka malonumą iškeisti į nelengvą verslą. Bet man pavyko nueiti tokį kelią, kad mano verslas būtų susijęs su mano socialinio darbo pomėgiu ir galėčiau pagelbėti žmonėms, susiduriantiems su kojų priežiūros problemomis. Man tam prireikė 17 metų.
Dėl kokių problemų dažniausiai kreipiasi žmonės?
Viena dažniausių problemų yra nagų grybelis. Nagų dėl jo žmogui neskauda, tačiau estetinis vaizdas ir užkrato plitimo galimybė tikrai verčia sunerimti. Tai ir stiprus smūgis žmogaus komfortui. Dėl grybelio iškylantys nagai neleidžia dėvėti ir avalynės. Būna atvejų, kai vaikai atveža savo pagyvenusius tėvus ir rodo iškarpytus batų priekius, nes kitaip apsiauti batų nebepavyksta. Suprantama, kad pakilę, suragėję, išsikraipę ir pajuodę nagai tikrai neprisideda prie visaverčio gyvenimo.
Reikia pabrėžti, kad nesu gydytoja, todėl ne visas problemas dėl sergančių nagų pavyksta išspręsti mano kabinete, kartais tenka klientus siųsti ir pas konkrečius sveikatos priežiūros įstaigų gydytojus.
Įtarus grybelį, klientams rekomenduoju nuvykti į sveikatos priežiūros įstaigą, kad grybelį diagnozuotų ir patvirtintų gydytojas. Jeigu nagas yra įaugęs ar žaizdotas, tokiam žmogui būtina medicininė pagalba. Nors mano kabinete viskas sterilu ir naudojama tik vieną kartą, visgi sudėtingais atvejais gali pagelbėti tik profesionalus gydytojas.
Jeigu po gydytojo diagnozės paaiškėja, kad kraujo užkrėtimo rizikos nėra, tai šioms bėdoms išspręsti medicininis įsikišimas nėra būtinas. Nuskausminimas yra nereikalingas, o nagų išvalymas, sutvarkymas užtrunka apie valandą laiko, priklausomai nuo nagų būklės.
Tiesa, grybelis pasitaiko ir sportininkams, kurie patiria traumas.
Klientai ateina ir dėl nuospaudų ar įtrūkimų. Apsilanko ir cukriniu diabetu sergantys klientai. Kreipiasi ir dėl nagų išlyginimo sąsagomis (kaip dantų – breketais). Iš savo patirties žinau, kad tam geriausiai tinka titaninės sąsagos.
Dėl poros atvejų teko konsultuotis ir su Vokietijos specialistais. Vienu atveju pavyko nustatyti, kad žmogus sirgo žvyneline, kurią su odos grybeliu supainiojo jo gydytojas Lietuvoje.
Problemų būna įvairių, bet svarbiausia, kad žmonės išdrįstų ateiti. Visada kviečiu nebijoti ir kreiptis, konsultuotis dėl turimos bėdos. Negydomos, neprižiūrimos kojos bei nagai patys neatsigaus. O apžiūrėjus gali paaiškėti, kad viską buvo galima išgydyti daug anksčiau ir išvengiant didelių pažeidimų.
Dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis į probleminių pėdų priežiūros specialistę Laurą Bisikirskienę, tel. +37060073830, Grožio namai “V”, Laisvės a. 9, Prienuose.