Popietė su Vincu Mykolaičiu-Putinu

Nykias nežiemiškos žiemos dienas gali nušviesti saulėtas žodis, lyrinė daina, skaidri gitaros melodija. Viena tokių šviesių dienų lietingą gruodžio 6-ąją praėjo Prienų krašto muziejuje, kur buvo minimos poeto, dramaturgo, prozininko Vinco Mykolaičio-Putino 121-osios gimimo metinės. Literatūrinėje popietėje dalyvavo muziejaus bičiuliai ir svečiai: Prienų krašto kūrėjų klubo „Gabija“ nariai, „Marginio“ dainininkai, būrelis poeto artimiausių giminaičių ir kraštiečių, Naujosios Ūtos bendruomenės narių.

 

Popietė vyko Trijų karalių dieną, tad Angelas ir trys bibliniai herojai, į kuriuos įsikūnijo Naujosios Ūtos bendruomenės nariai Anelė Lukjančiuk, Algis Aliukevičius, Romas Malaškevičius ir Prienų krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojas Leonas Sakalavičius, iškilmingai pasveikino popietės dalyvius ir apdalino dovanomis. Jos buvo skirtos muziejininkams, krašto kūrėjų klubo „Gabija“ kūrėjams, žinoma, nepamiršta liko ir V. Mykolaičio-Putino gimtosios sodybos-muziejaus prižiūrėtoja Julija Mykolaitienė.

Dosnių Karalių – dosnūs palinkėjimai: prasidėjus naujiems metams įsileisti į širdis gerumą, meilę, džiaugsmą. Šviesos namuose ir širdyse, pasisukus naujam laiko ratui, linkėjo ir Prienų krašto muziejaus direktorė Lolita Batutienė. Ji pasidžiaugė, kad ši popietė leidžia visiems pajusti, koks brangus ir svarbus kraštiečiams yra V. Mykolaitis-Putinas – viena iškiliausių XX amžiaus lietuvių literatūros asmenybių.

Literatūrinę rašytojo kūrybos skaitymų ir prisiminimų popietę muzikine kompozicija pradėjo „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai Kasparas Gudaitis ir Žygimantas Krašinskas bei Šilavoto pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Lijana Sarnickienė.

Prienų krašto kūrėjų klubo „Gabija“ prezidentė ir Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Rasa Zdanevičienė perdavė popietės dalyviams Seimo nario sveikinimus ir linkėjimus, „Gabijos“ klubo kūrėjų vardu palinkėjo nupinti saulės ir šviesos kūrybos vainiką. Ji pirmoji pasidalino buvusių V. Mykolaičio-Putino studentų surinktais prisiminimais apie profesorių, nepamiršdama pabrėžti, jog viena iš profesoriaus studenčių buvo ir „Gabijos“ klubo narė, mokytoja Anarsija Adamonienė. R. Zdanevičienė pasidžiaugė, kad vienas gražiausių poeto atminimo įprasminimų yra V. Mykolaičio-Putino literatūrinė premija, kurio sumanytoja – Prienų krašto muziejaus vyr. muziejininkė Anelė Razmislavičienė.

Popietės metu puikiu poeto eilių skaitymu susirinkusiuosius pradžiugino jaunoji V. Mykolaičio-Putino giminaičių atžala Julius Mykolaitis. Vėliau poezijos paukštę skraidino plunksnos bičiuliai „gabijiečiai“, poezijos mylėtojai, kurie skaitė poeto ir savo kūrybą, išaugusią iš gyvenimo, skaitymų, patirties ir rašytojo duotų dovanų.

Jauki popietė baigėsi muziejaus direktorės, „Gabijos“ prezidentės ir Naujosios Ūtos seniūno padėkos žodžiais susirinkusiesiems. Tačiau išsiskirstyti niekas neskubėjo – šeimininkai ir Naujosios Ūtos bendruomenė visus pakvietė pabendrauti prie arbatos puodelio.

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close