Šventės siurprizas – naujas himnas ir apsilankę Trys karaliai

Sausio 3 dieną Birštono seniūnijos salėje vyko Birštono vienkiemio bendruomenės šventė – Naujųjų metų pradžia ir bendruomenės 10-asis gimtadienis. Renginyje dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis, Nemajūnų bendruomenės santalkos pirmininkė Angelė Kederienė, Matiešionių krašto bendruomenės pirmininkė Jolanta Mizgerienė, Siponių kaimo bendruomenės pirmininkė Vijolė Skorodumovienė ir Birštono miesto bendruomenės pirmininkė Vitalija Adamonienė.

Susirinkusiuosius į šventę pasveikino renginio vedėjai, o jaunasis pianistas Rokas Zdanavičius atliko muzikinį kūrinį.

Vėliau Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys paprašė pagerbti išėjusių Anapilin bendruomenės narių Anelės Žiūkienės ir Sauliaus Dvylio bei buvusio Birštono savivaldybės mero Antano Serafino Zenkevičiaus atminimą tylos minute.

Nedidelį vaidinimą apie Birštono vienkiemio bendruomenės įkūrimą suvaidino patys bendruomenės nariai: Vytas Kederys, Birutė Vokietaitienė, Alva Lišauskienė, Jonas Kederys ir Rimvydas Klimavičius. Visi džiaugėsi, kad išsipildė visos viltys ir lūkesčiai, susiję su bendruomenės veikla. Tačiau žmogus jau yra taip surėdytas, kad įgyvendinus vienas svajones, netrukus gimsta kitos…

Po neilgos bendruomenės pirmininko kalbos mintimis apie nuveiktus darbus ir ateities perspektyvas pasidalijo bendruomenės „dvasinė vadovė“ B. Vokietaitienė.

Po šventės „kaltininkų“ pasisakymų, kaip ir visada, žodis buvo suteiktas svečiams. Sveikinimo žodį tarė savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė su savo komanda ir džiaugėsi aktyvia bendruomene, džiaugėsi, kad joje dirba net trys Tarybos nariai, kurie visada moka gražiai perduoti valdžiai žmonių pageidavimus, tačiau žmonės, tik dirbdami patys, prašo savivaldybės paramos. Savivaldybės vadovė sakė, jog palaiko geras bendruomenės iniciatyvas ir tikisi ateityje ne mažesnių gyvenvietės veidą gražinančių planų.

Bendruomenę su dešimtuoju gimtadieniu sveikino ir Seimo narys Andrius Palionis, Birštono parapijos klebonas monsinjoras J. Dalinevičius, Birštono kultūros centro direktorius Z. Vileikis ir visų bendruomenių pirmininkai. O Birštono vienkiemio darželis-mokykla, kuri labai artimai bendradarbiauja su bendruomene, ne tik pasveikino partnerius gražaus jubiliejaus proga, bet ir padovanojo savo rankomis pagamintą dovaną – bendruomenės logotipą. Jį įteikė mokyklos direktorė Regina Gustaitienė ir mokinys Vakaris Diškevičius.

Muzikinius kūrinius dovanojo Birštono vienkiemio darželio-mokyklos mokytoja Lijana Stakauskaitė ir mokinys Jonas Pačėsas, taip pat gimnazistai Dovydas ir Giedrė.

Padėkos buvo įteiktos aktyviausiems bendruomenės nariams, savivaldybės merei, išradingai ir kūrybingai renginių organizatorei Beatai Klimavičienei. Išskirtiniais simboliais – sparnais buvo įvertinti ir pažymėti bendruomenės vadovai V. Kederys ir B. Vokietaitienė, taip pat seniūnas J. Kederys, aktyvi ir kūrybinga bendruomenės narė, Seimo nario A. Palionio padėjėja Valė Petkevičienė. Už meilę dainai, už dalyvavimą kultūrinėje veikloje daugelis bendruomenės narių buvo apdovanoti padėkos raštais. Tarp apdovanotųjų ir pirmoji moterų ansamblio „Saulėgrąža“ įkūrėja Dalia Banienė, kitos ansamblio narės ir vadovė Roma Zdanavičienė. Išskirtines padėkas ir apdovanojimus gavo Algimantas Jazbutis (akordeonistas) ir B. Vokietaitienė už sukurtą bendruomenės himną, kuris šioje salėje skambėjo pirmą kartą.

Po apdovanojimų, gražių žodžių ir palinkėjimų visi susėdo prie bendro vaišių stalo, kurį palaimino klebonas monsinjoras J. Dalinevičius.

Tačiau gražūs netikėtumai tuo dar nesibaigė – pasirodo, į Birštono vienkiemio bendruomenę iš Jiezno užsuko ir Trys karaliai su palyda ir kalėdinėmis giesmėmis.

Šiltas ir nuoširdus bendravimas, jungiantis šio krašto žmones, noras dalintis rūpesčiais, darbais ir idėjomis įkvepia juos gražiems darbams ir… drąsiems iššūkiams.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close