Lietuvos palydovai kosmosą turėtų pasiekti jau kitą savaitę

Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) specialistams pavyko rasti nišą, kada „Orbital Sciences“ raketa, gabenanti pirmuosius lietuviškus palydovus, galėtų pakilti anksčiau. Tai – sausio 8 d., 20.35 val. Lietuvos laiku. Raketų pakilimai dėl įvairių atmosferos veiksnių bei daugybės aplink Žemę skriejančių kosminių aparatų yra kruopščiai planuojami. Gruodžio mėn. sugedus Tarptautinės kosminės stoties (ISS) įrangai, atšauktas raketos „Antares“ skrydis buvo perkeltas ir planuotas atlikti sausio pabaigoje. Tačiau Naujųjų metų išvakarėse iš NASA atskriejo lietuviams palankios naujienos – raketos „Antares“ data paankstinta. Raketos, nešančios krovininę kapsulę „Cygnus“ ir 1261 kg krovinį, startą bus galima stebėti tiesiogiai per TV3 televiziją. Planuojama, kad „Cygnus“ po poros dienų susijungs su Tarptautine kosmine stotimi ir per keletą dienų kosminės stoties įgula, panaudodama hidraulinę stoties ranką, lietuviškus palydovus „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“ paleis į atvirą kosmosą – Žemės orbitą. Parengė Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close