Lietuvos palydovai kosmoso dar nepasieks

Lietuvos palydovų pristatymas į Tarptautinę kosminę stotį (ISS) vėl atidėtas. Šiemet palydovai į kosmosą jau nebeišvyks. Dėl aušinimo pompos gedimo erdvėlaivio „Cygnus“ skrydis atidėtas mažiausiai iki sausio vidurio. Aušinimo pompa sugedo dar gruodžio 11 d., tačiau buvo manyta, kad ją pavyks pataisyti ir pirmasis komercinis erdvėlaivis, gabenantis 23 naujus studentų eksperimentus į stotį, galės atvykti. Dar gruodžio 17 d. pavykus sureguliuoti slėgį, buvo tikimasi erdvėlaivį priimti, tačiau gruodžio 18 dieną, likus nepilnai parai iki pakilimo, skrydis atšauktas. Paaiškėjo, kad gedimas yra rimtesnis ir jo taisymui būtinas ISS esančių kosmonautų išėjimas į atvirą kosmosą. Planuojama, kad taisyti gedimo į atvirą kosmosą teks eiti trims kosmonautams. Esant šiam gedimui, priimti erdvėlaivio „Cygnus“ – tiesiog neįmanoma. Jeigu būtų pavykęs planuoto skrydžio startas ketvirtadienio ankstyvą rytą, Lietuvos studentų kurti palydovai tarptautinę kosminę stotį būtų pasiekę sekmadienį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close