Kristijono Donelaičio skaitymai, pasitinkant Šv. Kalėdas

Gruodžio 13 dienos rytmetį Birštono vienkiemio biblioteka pakvietė į renginį, skirtą Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginyje dalyvavo Birštono vienkiemio darželio-mokyklos mokiniai, mokytojai, Seniūnijos darbuotojai, bendruomenės pirmininkas ir nariai.

Susirinkusius seniūnijos salėje vyresnioji bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė supažindino su šiais metais Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija ,,Knygų Kalėdos”. “Džiaugu, kad akcijoje dalyvauja ir knygas bibliotekai dovanoja Birštono seniūnijos bendruomenė, seniūnas Jonas Kederys, Birštono vienkiemio darželio mokyklos mokytojos, Birštono vienkiemio moterų klubas ,,Saulėgrąža”. Džiaugiuosi kad čia gyvena žmonės, mylintys knygą, kuriems knyga reikalinga kaip duona kasdieninė, kaip vanduo. Auga jaunoji karta taip pat mylinti knygą, branginanti gimtąjį žodį…”- dalijosi mintimis G. Andrulevičienė.

Prieš pradedant Donelaičio kūrybos skaitymus Beata Klimavičienė priminė pagrindinius rašytojo biografijos faktus. Toliau buvo skaitomą jo kūryba – poemos „Metai“ ištraukos. Skaitymus pradėjo seniūnijos darbuotos: Lina Kamarauskienė skaitė ištrauką iš „Fragmento“ apie vėžlybąjį būrą Selmą, Alva Lišauskienė – „Rudenio gėrybių“ ištrauką. Apie tingųjį būrą Slunkių iš„Pavasario linksmybių skaitė Birštono vienkiemio darželio-mokyklos direktorė Regina Gustaitienė. Birštono vienkiemio darželio-mokyklos trečios klasės mokiniai skaitė ištraukas iš „Vasaros darbų“, o ketvirtokai – iš „Pavasario linksmybių“. Donelaičio kūryba yra labai savita ir reikalaujanti įsigilinimo, todėl po ištraukų skaitymo buvo aiškinamasi plačiau, diskutuojama, aptariamos skaitytų veikėjų savybės, jų darbai.

Moterų klubo „Saulėgrąža“ pirmininkė Dalia Banienė priminė vaikams apie draugystę, kuri nemažiau svarbi negu kasdieniai darbai ir paskaitė ištrauką iš A. De Sent Egziuperi „Mažojo princo“.

Bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys artėjančių Šv. Kalėdų proga ne tik padovanojo bibliotekai knygų, bet padėkojo už renginį ir džiaugėsi, jog vaikai puikūs skaitytojai.

Birštono vienkiemio darželio-mokyklos mokiniai noriai dalyvauja bibliotekos renginiuose bei yra aktyvūs kasdieniai skaitytojai. Baigiantis renginiui mažieji skaitymų dalyviai gavo saldžių dovanų. Renginys sušildė visus buvusius drauge – pasakojusius, skaičiusius ar tiesiog klausiusius.

 Mokytoja J. Simonaitytė 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close