Į kosmosą kils pirmieji lietuviški palydovai

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 4 val. 42 min. Lietuvos laiku iš NASA skrydžių bazės Valopso saloje (JAV) pakils raketa su dviem pirmaisiais lietuviškais palydovais „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1”.   Apie naują „Cygnus“ erdvėlaivio starto laiką pranešusi JAV kompanija „Orbital Sciences“ išplatino ir skelbimą, kad į Tarptautinę kosminę stotį gabenamas krovinys ne tik leis praplėsti šioje stotyje vykdomus tyrimus, tačiau ir pradės naujus, studentų sukurtus projektus, kuriuose dalyvaus per 10 tūkst. studentų iš viso pasaulio. Į kosminę stotį keliaus net 23 studentų skurti įrenginiai.   Galimas raketos paleidimo laikas apskaičiuotas labai tiksliai ir žinomas iš anksto, nes jis priklauso nuo Tarptautinės kosminės stoties padėties Žemės orbitoje. „Orbital Sciences“ atstovai pranešė, kad gruodžio 19 dieną raketos startui iš Valopso salos bus palankios vos 5 minutės – nuo 04:42 iki 04:47 val. (Lietuvos laiku). Prie Tarptautinės kosminės stoties erdvėlaivis prisijungs maždaug po dviejų parų. Erdvėlaiviui prisijungus prie kosminės stoties, pirmiausia mažieji palydovai „LitSat-1” ir „LituanicaSat-1” bus iškrauti, o vėliau, atsižvelgiant į griežtą astronautų darbo grafiką, paleisti į kosminę orbitą.   Pirmosios Lietuvos kosminės misijos pradžią tiesiogiai iš NASA skrydžių bazės itin ankstyvą rytą tiesiogiai transliuos TV3 televizija.   Parengė Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close