Dinozaurus sunaikinęs asteroidas išsiuntė gyvybę į Marsą

Remdamiesi naujausiais tyrimais, mokslininkai teigia, kad asteroidas, prieš 3,5 mlrd. metų atsitrenkęs į Žemę, galėjo pasėti gyvybę po aplinkines Saulės sistemos planetas. Asteroidui įsirėžus į Žemę, smūgio būta tokio stipraus, kad pakilęs dulkių debesis bei pasikeitęs klimatas, mokslininkų manymu, ne tik privertė išnykti dinozaurus, bet ir pažėrė į kosminę erdvę daugybę uolienų nuolaužų bei žemės grumstų. Manoma, kad po susidūrimo Marso link nuskriejo per 360 tūkst. didelių uolienos gabalų.   Astrobiologus visada domino įvairiose uolienose, meteoruose egzistuojanti gyvybė. Pasirodo, įsiskverbusios 3 metrus į skriejančio kosmose kūną bakterijos gali išvengti  Saulės skleidžiamos radiacijos ir išgyventi 10 mln. metų.   Spėjama, kad asteroidui įsirėžus į Žemę mūsų planetoje gyvenusios bakterijos kartu su pažirusiomis grunto dalimis per 3,5 mlrd. metų ne tik nukeliavo iki Marso bei Jupiterio palydovo – Europos, bet ir pasėjo juose gyvybę.   10 mln. metų galinčios keliauti bakterijų endosporos galėtų paaiškinti Marse esančias jūrų ir upių vagas.   Parengė Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close