Dėmesys aktyvumui ir sveikam gyvenimo būdui

Gruodžio 5 dieną  Birštono kultūros centre vyko konferencija „Sveikatą stiprinančio Kauno regiono veiklos perspektyva“, kurią organizavo Kauno regiono plėtros taryba kartu su Kauno regiono plėtros agentūra. Konferencijoje dalyvavo savivaldybių merai, Kauno regiono savivaldybių sveikatos, švietimo, socialinės apsaugos, aplinkos apsaugos specialistai, visuomenės sveikatos biurų ir sveikatos priežiūros įstaigų vadovai. 

Šios konferencijos tikslai – gerinti savivaldybių įvairių sričių ir sektorių atstovų visuomenės sveikatos sampratą ir bendradarbiavimą, susipažinti su Kauno regiono galimybėmis, suvienyti regiono politikų, mokslininkų, specialistų ir bendruomenės pajėgas sveikatinimo srityje ir aptarti perspektyvas. Pranešimus skaitė Nacionalinės sveikatos tarybos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Kauno rajono savivaldybės, Lietuvos visuomenės sveikatos biurų asociacijos, Kauno rajono švietimo centro atstovai.

Konferencijos pradžioje sveikinimo žodį tarė Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkas, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Jis priminė, kad akivaizdu, jog visuomenės sveikatos politika negali būti siejama tik su sveikatos priežiūra. Ypač daug dėmesio turi būti skiriama fiziniam aktyvumui ir sveikai gyvensenai ugdyti. Šiam tikslui pasiekti reikia, kad bendruomenės aktyviai dalyvautų formuojant sveikatos politikos gaires ir tinkamai  išnaudojant turtingą Kauno regiono mokslinį potencialą, gerą infrastruktūrą turinčius Kauno marių regioninį parką, taip vieną gražiausių Lietuvos kurortų – Birštoną. Pasak V. Makūno, savivaldybių merų, gydytojų, urbanistikos ir kitų specialistų laukia didelis ir prasmingas darbas, kurio tikslas – sveikesnis, darbingas, gyvenimo pilnatve besidžiaugiantis žmogus.

Konferencijos dalyvius pasveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, kuri pasidžiaugė, kad konferencijos dalyviai savo profesiniam tobulėjimui pasirinko jaukų, savo nepakartojama gamta išsiskiriantį Birštono kurortą. „Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius yra paskelbęs Sveikatingumo metais. Ši konferencija yra vienas iš baigiamųjų renginių šiais metais“, – sakė merė.

Sveikinimo žodžius taip pat tarė Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, kuris pasidžiaugė gražėjančiu Birštono kurortu. Be to, humoro nestokojantis A. Vinkus sakė, kad meras – tai 24 valandas per parą dirbantis kunigas, kurio rūpesčiai prasideda dvasinėmis vertybėmis, o baigiasi kanalizacijos problemomis.

Sveikinimo žodį tarė ir  Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, primindamas, kad ir Krašto apsaugos ministerija suinteresuota sveikatinimo tema.
Konferencijos darbui pirmininkavo Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkas, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas prof. hab. dr. Juozas Pundzius.

Prof. J. Pundzius skaitė pranešimą „Sveikatos politikos iššūkiai ir regiono uždaviniai įgyvendinant Lietuvos sveikatos programą“, kuriame akcentavo, kad daugiau kaip 50 proc. žmogaus sveikatą lemia sveika gyvensena. Pasak mediko, kai kurie dalykai labai paprasti – vengti sveikatą žalojančių veiksnių, daugiau judėti ir sportuoti. Tai padės užsitikrinti sveiką senėjimo procesą ir sukurti sveikesnę visuomenę. Norint tokį tikslą pasiekti, nereikia taikyti jokių draudimų, tik auklėti žmogų. Sveikatos abėcėlė atrodo paprasta, bet sunkiai pasiekiama, nes gerėjant gyvenimui, anot mediko, „gulime, valgome ir tunkame“. Valstybė negali priversti žmonių judėti ir sportuoti, tad reikia daugiau propaguoti sveiką gyvenimo būdą ir motyvaciją per įvairią reklamą, sveikatingumo mokyklas ir kt. „Būtina pereiti prie aktyvios sveikos gyvensenos ugdymo politikos ir skatinti norą sveikai gyventi“, – sakė J. Pundzius.

Profesorius hab. dr. A. Skurvydas skaitė pranešimą „Sveikos gyvensenos ugdymo visuomenėje modeliai pasaulyje ir jų adaptacijos Lietuvos regionuose perspektyvos“, o profesorius hab. dr. R. Jucevičius –  „Strateginis iššūkis: kaip fragmentus sujungti į sistemą?“.  Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius G. Stauskis  savo pranešime aptarė sveikatą stiprinančios infrastruktūros plėtrą regione, o  Aleksandro Stulginskio universiteto profesorius hab. dr. A. Maziliauskas papasakojo apie  Kauno universitetų indėlį į sveikatą stiprinančio regiono plėtrą. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto direktorius doc. A. Veryga kalbėjo apie  Kauno regiono akademinio ir viešojo sveikatos potencialo pagalbą formuojant ir įgyvendinant Kauno regiono sveikatinimo strategiją; prof. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorė, hab. dr. I. Misevičienė  skaitė pranešimą „PSO inicijuotų sveikatą stiprinančių judėjimų plėtros galimybės Kauno regione“. Kauno rajono savivaldybės gydytojas R. Žekas kalbėjo apie savivaldybės prievoles ir galimybes koordinuojant įvairių sektorių sveikatinimo veiklą, o Lietuvos visuomenės sveikatos biurų asociacijos prezidentė D. Avižiuvienė  savo pranešime nagrinėjo visuomenės sveikatos biurų vaidmenį ir galimybes veikti sveikatinimo procesus. Konferencijos pabaigoje Kauno rajono švietimo centro direktorė L. Rugienė perskaitė pranešimą „Sveikatą stiprinančių mokyklų judėjimas – gerosios patirties pavyzdys Kauno regione“.

Po oficialiosios konferencijos dalies buvo diskutuojama sveikatinimo ir fizinio aktyvumo klausimais.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close