Valdžia pagerbė mišrių kovos menų sportininkus

        Prieš pusantrų metų sporto klubo „Vėjas“ ir Prienų rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro mišrių kovos menų, trumpai vadinamų MMA (Mixed Martial Arts), treneris Rokas Stambrauskas grupelę jaunuolių pakvietė į pirmąją treniruotę, o šiandien jau raško pergalių vaisius.

Spalio pradžioje Jurbarke vykusiame pirmame atvirame Lietuvos  MMA mėgėjų čempionate iki 17 metų amžiaus grupėje Edvinas Ulinauskas (svorio kategorija iki 60 kg) tapo Lietuvos čempionu. Mantas Makarevičius (svorio kategorija iki 65 kg) apdovanotas bronzos medaliu, o suaugusiųjų grupėje Lukas Milašauskas (svorio kategorija iki 91 kg) iškovojo vicečempiono titulą. Čempionate dalyvavo apie šimtas sportininkų iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos. Prienų garbę gynė septyni MMA atstovai

Antradienį treneris ir jo auklėtiniai buvo pagerbti Prienų rajono savivaldybėje. Administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, vicemeras Egidijus Visockas, Kultūros sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, vyriausiasis specialistas Adomas Kubilius pasidžiaugė sportininkų laimėjimais, padėkojo už Prienų vardo garsinimą. Geriausi sportininkai ir treneris apdovanoti garbės raštais.

Ta proga keletą klausimų pateikiau T. Stambrauskui.

Papasakokite apie save.

Esu birštonietis. Kovos menų sportas domino nuo mažens. Pirmuoju treneriu laikau Alvydą Muščinkską, kuris Birštone buvo įkūręs dziudo sekciją. Tik ji gyvavo labai trumpai, tad treniravausi savarankiškai. Pastaruoju metu Kauno VDU studijuoju sociologijos mokslus. Esu baigęs MMA trenerio licenzijos kvalifikacijos kursus. Šie vaikai yra pirmieji mano auklėtiniai.

Kokie jūsų, kaip sportininko, pasiekimai?

Esu laimėjęs ne viename tarptautiniame turnyre, pasaulio čempionate laimėjęs antrąją vietą. Gerai sekėsi ir Japonijoje.

Kaip pavyko taip greit pasiekti tokių puikių rezultatų? Gal konkurentų nedaug?

Lietuvoje daug stiprių kovotojų ir konkurentų daug. O paslaptis paprasta – reikia treniruotėms širdį atiduot. Daug dirbti, analizuoti, kovoti.

Ar dažnai treniruojatės?

Treniruojamės tris kartus per savaitę, bet norint pasiekti rezultatų reikia keturių treniruočių. Tikiuosi, kad šį klausimą pavyks išspręsti.

Ar neplanuojate Prienams parodyti, kas yra MMA?

Galvojam ir čia kelti kovinę kultūrą, surengti varžybas.

Ar jūsų kovotojai gatvėje ne muštukai?

Treneris ne muštukas, tai ir vaikai ne. Aš jiems sakau, kad sportininkas negali muštis gatvėje, nebent apginti. Ir aš savo vaikais didžiuojuosi. Dar niekas dėl jų nesiskundė ir man neteko raudonuot. Tikiuos, kad taip bus ir toliau.

Kokie ateities planai?

Turnyrų daug, kiekvieną mėnesį kažkur kviečia. Varžybos reikalauja daug fizinių ir psichinių jėgų. Po varžybų reikia atgauti jėgas. Kai jausimės stiprūs, vėl kur nors važiuosime.

Onutė Valkauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close