Prezidento taurė – Birštono sveikuoliams!

 „Taip toli važiavom, o taurę atiduodam kaimynams. Būtume žinoję, būtume iškart perdavę“,– šeštadienio vakarą Panevėžio lengvosios atletikos manieže per Lietuvos Respublikos Prezidento taurės fizinės sveikatos vertinimo finalinio konkurso „Lietuvos sveikuolis 2013“ uždarymo šventę šmaikšavo Prienų sveikatos klubo „Versmenė“ vadovė Leonora Kalantienė, taurę įteikdama Birštono sveikos gyvensenos klubo„Šilagėlė“ vadovui Vytautui Gedminui.

Kaip žinia, šiuo apdovanojimu Prienų sveikuoliai džiaugėsi dvejus metus iš eilės ir nutarė daugiau konkurse nedalyvauti. Bet, anot Leonoros, vienai taurę vežti buvo liūdnoka. Pasitelkė į talką energija trykštančią Janiną Bredelienę ir subūrė 27 sportininkų komandą. Namo grįžo be aukščiausio apdovanojimo, bet ne tuščiomis. „Versmenės“ komandos nariai iškovojo šešias pirmąsias, penkias antrąsias ir penkias trečiąsias vietas. Komandinėje įskaitoje tarp 13 klubų liko ketvirti. Triumfavo Birštono sveikos gyvensenos klubo „Šilagėlė“ komanda. Birštoniškių sąskaitoje devynios pirmosios, penkios antrosios ir dvi trečiosios vietos. Antrąja vieta džiaugėsi konkurso organizatoriai – Panevėžiojuvenologų klubas ,,Atgaiva“, trečiąja – Panevėžio „Rambyno“ klubo sveikuoliai.

Finaliniame konkurse devyniose amžiaus grupėse dalyvavo per 150 sveikuolių. Vyriausiam dalyviui, šiauliečiui Romui Sadauskui, – 87 metai. Jauniausia – trylikametė prieniškė Evelina Motūzaitė.

Pirmiausia buvo išmatuotas konkursantų ūgis, svoris. Tiems, kurių ūgio ir svorio santykis neatitiko sveiko žmogaus standartų, paskirti baudos balai. Vėliau visi turėjo atlikti jėgos, lankstumo, tempimo, pusiausvyros ir kitus pratimus. 70 m. ir vyresniems reikėjo įveikti 600 m, o jaunesniems –1000 m nuotolį.

Pirmąsias vietas savo amžiaus grupėse iš prieniškių iškovojo ir taurėmis buvo apdovanotos Marija Bartkaitienė, Janina Bredelienė, Birutė Trainavičienė, Lina Damukaitienė, Daiva Sadauskaitė ir Evelina Motūzaitė. Antrąsias vietas laimėjo Vaclovas Eidukynas,Vida Januševičienė, Jurgita Gavėnienė, Tadas Kalkauskas, Ugnė Gelbūdaitė, trečiąsias – Leonora Kalantienė, Sonata Galvydienė,Tomas Cikanavičius, Taira Makštutytė, Emilijus Klimantavičius.

Birštono komandoje taures už pirmąsias vietas parsivežė Kazys Lukošius, Adolfas Lukauskas, Nijolė Raiskienė, Aldona Žaliauskienė, Vytautas Gedminas, Edita Bagdonienė, Ričardas Januša, Aurimas Liuiza, Gabija Janušaitė. Antrųjų vietų laimėtojais tapo Stasė Viningienė, Algimana Gedminienė su dukra Greta, Rimvydas Rasiukevičius, Edgaras Juškevičius. Trečiosiomis vietomis džiaugėsi Teresė Kargelienė ir Jonas Džervus.

Onutė Valkauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close