Gražvydos Andrijauskaitės paroda

Lapkričio 13 d. Birštono kurhauzo galerijoje buvo atidaryta Gražvydos Andrijauskaitės grafikos darbų paroda. Parodos autorė birštoniečiams pažįstama iš parėjusiais metais Nemajūnuose vykusio plenero „Tapytojo Nikodemo Silvanavičiaus keliu“. Susižavėjusi Birštonu ir jo apylinkėmis, menininkė savo grafikos darbus sumanė eksponuoti jaukiose kurhauzo erdvėse.

Susitikimo su parodos lankytojais pradžioje menininkė padėkojo padėjusiems surengti šią parodą, o tiems, kurie atėjo jos pasižiūrėti, palinkėjo gerų įspūdžių ir malonaus vakaro.

Birštono savivaldybės merės pavaduotojas Juozas Aleksandravičius džiaugėsi, kad kurhauzo galerijoje eksponuojami talentingų, jaunų, veiklių ir pripažintų menininkų darbai. Jam G. Andrijauskaitės grafikos darbai pasirodė ne tik gražūs, bet ir skatinantys susimąstyti, sukuriantys ypatingą atmosferą galerijos erdvėje.
Kaip rašoma menininkės darbų pristatyme, jos kūryba išsiskiria kameriškumu bei užburiančiu paslaptingumu. „Darbuose knibždėte knibžda įvairiausių gyvūnų, gėlių, mistiškų siluetų ir keistų detalių. Autorei svarbi net mažiausia estampe išgraviruota detalė. Visi autorės grafikos darbai labai giminingi, juos išdėsčius vienaip ar kitaip galima gauti siužetą, kuriame pagrindinis vaidmuo skiriamas moteriai, bet geriau įsižiūrėjus, tikrai ne jai vienai. Moters portretas Gražvydos darbe niekad nebūna vienišas: jame tiek daug gyvų būtybių, kad centrinė moters figūra ar veidas išsiskiria nebent savo dydžiu ir tuo, jog sugeba sutalpinti aplinkui ir savyje tiek daug dalykų. Gamtos dalis (augalija, gyvūnija) tarsi neatsiejama moters vizijos detalė ar gyvenimo pusė, ir ji tokia pat svarbi tame pasakojime, kaip ir pagrindinis personažas. Svarbu paminėti, kad dailininkės sukurtas modelis – paslaptinga moteris-mergina-mergaitė – gali persikūnyti į įvairiausius personažus ar tų personažų nuojautas. Vienas pagrindinių dalykų, dažnai besikartojantis menininkės kūryboje, – kuriamas mįslingas ir mistiškas moters paveikslas.“

Galerijoje eksponuojami grafikos darbai sukurti įvairiomis technikomis: ofortu, akvatinta, sausa adata. Tokių dar nėra matę birštoniečiai. Apžiūrėjus visus autorės darbus susidarė nuomonė, kad jie labai kruopščiai atlikti, dvelkia tam tikru paslaptingumu.

G. Andrijauskaitė 1999 m. baigė Kauno dailės gimnaziją. 1999-2003 m. studijavo grafiką Vilniaus dailės akademijos Vaizduojamosios dailės fakultete, įgijo menų bakalauro laipsnį. 2003-2005 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje (estampo specializacija), įgijo menų magistro laipsnį. Dar studijų metais menininkė pradėjo dalyvauti grupinėse parodose, pleneruose Lietuvoje ir užsienyje. Baigusi studijas, Gražvyda ir toliau yra aktyvi grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Norvegija, Švedija) dalyvė. Nuo 2013 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė.
G. Andrijauskaitės grafikos darbų paroda Birštono kurhauzo galerijoje bus eksponuojama iki gruodžio 1 d. 

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close