Atėjus drėgnam ir vėsiam rudeniui, žmones puola virusai ir ligos. Šiųmetis ruduo – ne išimtis. Nusilpus imuninei sistemai organizmas gana lengvai „pagauna“ ore sklandančius kitų organizmų paleistus virusus.

 

Atvėsus orams į gydytojų kabinetus atskuba ir mažieji. Nė vienas mokinys nemėgsta šiltų, tačiau, jų manymu, neišvaizdžių rūbų ir juos dėvi tik tėveliams matant. Ne vienas pamiršta ir dažniau rankas nusiplauti. Tokiu būdu virusai plinta žaibišku greičiu.

Pasak Kauno visuomenės sveikatos centro Prienų skyriaus darbuotojų, sergamumas Prienuose padidėjęs, tačiau dar nepasiekė pavojingos ribos. Epidemijos lygis savivaldybėje yra skelbiamas, kai sergančiųjų kiekis 10 tūkst. gyventojų viršija 100. Dabar šis skaičius yra perkopęs vos per 40. Išsigąsti nereikia, tačiau pasirūpinti savo sveikata niekada nevėlu.

Reikėtų kuo dažniau plauti rankas ir bendraujant su sergančiuoju pasirūpinti, kad virusai iš sergančio asmens kvėpavimo takų nepasiektų Jūsų. Nuo to gelbsti paprastos veido kaukės. Šias kaukes turėtų dėvėti ir virusą platinantys asmenys.

Pasak visuomenės sveikatos stebėtojų, šiuo metu dažnesni viršutinių kvėpavimo takų susirgimai. Pavojingų ligų dar nepasirodė. Kol kas mokyklose nepatvirtintas nė  vienas meningito atvejis.

Tačiau visada reikia būti budriems ir pasiruošusiems. Sveika gyvensena ir higiena – tai ne tik būdas apsaugoti sveikatą, bet ir sutaupyti. Nemažai vaistų ne tik plonina kišenes, bet ir kenkia atskiriems organams.

 

Mantvydas Prekevičius

2 thoughts on “Ligos dar negąsdina

  1. Dar reikėtų patarti daugiau vartoti vaisių ir vitaminų. Aišku, galima ir skiepytis, bet tai kainuoja 🙂

Comments are closed.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close