Tikslas – teikti kokybiškas antrinio lygio paslaugas

Dar nepraėjo pusė metų, kai naująja VšĮ „Prienų ligoninė“ direktore tapo gydytoja endokrinologė Jūratė Milkanienė. Per šį laikotarpį įvyko pokyčių administracijos struktūroje bei įvairiuose padaliniuose. Įsteigus vieno iš padalinių – Konsultacinės poliklinikos – vedėjo pareigybę, šio padalinio vedėju tapo gydytojas traumatologas Vytautas Martinaitis.

Konsultacinės poliklinikos vedėjas sutiko atsakyti į „Naujojo Gėlupio“ klausimus ir papasakoti apie naujus iššūkius, konkrečius darbus ir perspektyvas.

Kokie svarbiausi veiksniai įtakojo permainas įstaigoje?

Seniai buvo minčių kažką keisti, optimizuoti, nes lėšų trūksta, rajonas sensta, patologijų nemažėja, ligonių daugėja. Vienas iš mūsų tikslų – gerinti medicinos paslaugų kokybę ir prieinamumą, sukurti geriausias sąlygas pacientams ir personalui. Siekiant spartinti paslaugų prieinamumą, norint teikti kokybišką paslaugą, buvo būtini pokyčiai, kurių ir ėmėsi naujoji įstaigos vadovė. Tapęs Konsultacinės poliklinikos vadovu, kalbėjausi su ligoninės, padalinių vadovais ir personalu, kaip būtų galima pagerinti ligoninės veiklą, kad pacientams būtų užtikrintos kokybiškos paslaugos, išsiplėstų jų spektras, pagerėtų paslaugų prieinamumas. Nors Fizioterapijos skyrius man nepriklauso, nebus per daug informacijos primenant, jog šio skyriaus pertvarka buvo vienas iš paskutinių pokyčių. Kadangi buvo numatyta plėsti ambulatorinių paslaugų spektrą, šiuo metu teritorinės ligonių kasos, nors ir mažesniu įkainiu, dar moka už šias paslaugas. Fizioterapijos skyrius buvo suformuotas iš atskirų išmėtytų kabinetų ir įsikūrė vietoj buvusio ginekologinio akušerinio skyriaus. Buvo atliktas skyriaus remontas, sukomplektuota fizioterapinė įranga. Manome, jog žmogui patogiau, kai visos fizioterapijos paslaugos teikiamos vienoje vietoje. Jeigu leis finansinės galimybės, planuojame apie Naujuosius metus įsigyti povandeninio masažo vonią. Šiuo metu atliekama ambulatorinė reabilitacija II, t. y. paslaugos kaip ir sanatorijoje, tik šiek tiek mažesnės apimties, atsižvelgiant į ligoninės pajėgumus ir galimybes. Šiuo metu ligonių kasos lyg ir pasiryžusios už šią paslaugą mokėti. Mes ją teiksime abipusiai naudingais pagrindais. Žmogus turi teisę rinktis: kam nepatogu važinėti į Birštoną, tas turi galimybę gauti mažesnę paslaugą vietoje.

Kiek gydytojų dirba konsultacinėje poliklinikoje? Ar esamų specialistų skaičius atitinka paslaugų poreikį?

Kadangi mūsų konsultacinės poliklinikos misija yra teikti pažangiausiomis technologijomis pagrįstas, saugias, kokybiškas, atitinkančias pacientų poreikius ir interesus antrinio lygio paslaugas, stengiamės suteikti žmogui galimybę rinktis specialistą, derintis prie darbo laiko, kad paslaugos būtų prieinamos. Galime pasidžiaugti, kad šiuo metu konsultacinėje poliklinikoje dirba dvidešimt keturių specialybių gydytojai: trys neurologai, trys traumatologai, trys echoskopuojantys gydytojai, du okulistai, du endokrinologai, du dermatovenerologai, po vieną kardiologą, pulmonologą, urologą. Urologų šiuo metu mums pakanka, nors pacientų ir nemažai. Mažai vieno pulmonologo ir kardiologo, nes turime galimybę atlikti kardioechoskopiją, veloergometriją. Deja, pagal esamus krūvius ir aparatūros panaudojimą dar atsiliekame. Kardiomuskulinės sistemos susirgimų rajone yra, todėl šį klausimą spręsime artimiausiu laiku. Jau beveik suradome specialistą, kuris įsilies į kolektyvą. Žmonėms bus patogiau gauti paslaugą, bus pasirinkimo galimybė. Bus pratęstas ir papildytas kardiologinių ligonių priėmimo laikas.

Kokių dar pokyčių įvyko?

Dar viena naujovė – galimybė patekti pas kai kuriuos specialistus ir  šeštadieniais. Mes dirbame pirmą ir trečią mėnesio šeštadienį, kad užsiėmusiems, dirbantiems ar atvažiuojantiems iš kaimų žmonėms būtų patogiau. Dėl specialistų  darbo šeštadienį reikia kreiptis į konsultacinės poliklinikos registratūrą. Turime ligoninės tinklalapį, kur galima pamatyti visą informaciją. Manau, tai irgi pagerins paslaugų prieinamumą. Šiuo metu elektroninės registracijos sistemos neturime, bet galima registruotis telefonu.

Planuojame intensyviau spręsti ir pulmonologijos problemas. Niekam ne paslaptis, kad tuberkuliozė niekur neišnyko, galbūt net mutavo mums nemalonia kryptimi. Keletą metų ši problema iš esmės nebuvo sprendžiama, buvo „užkabinta“ ant bendrosios praktikos gydytojų. Ftiziatro seniai nebeturime. Šiuo metu vykdomos paieškos, kas galėtų atvykti ir nors ketvirčiu etato padėtų spręsti ftiziatrinę problemą.

Taip pat turėsime spręsti ir darbo intensyvumo klausimą. Peržiūrėjome registratūros darbuotojų grafikus, stengiamės krūvį optimizuoti, kad didžiausio piko metu registratūroje būtų daugiausia darbuotojų. Kad žmogui nereikėtų ilgai laukti, norint pasiklausti reikalingos informacijos, šalia registratūros įsteigėme informacijos langelį.

Noriu pasidžiaugti pasikeitimais dantų protezavimo srityje. Turime stomatologinį, dantų protezavimo kabinetą, du gydytojus stomatologus, tris dantų technikus. Įsigijome naują modernią brangią aparatūrą, todėl kviečiame visus protezuotis dantis mūsų poliklinikoje.

Su kokiomis didžiausiomis problemomis susiduriate?

Labai daug pacientų sulaukiame Priėmimo skyriuje. Per 2012 metus vidutiniškai į Priėmimo skyrių kreipdavosi 26 pacientai. Dalis jų, manau, būna nukreipti nepagrįstai. Su stacionarinėmis paslaugomis yra keblu. Teritorinė ligonių kasa už viršplanines stacionarines paslaugas nemoka ir ligoninei yra skolinga per 700 tūkst. litų. Šių pinigų mes jau, ko gero, nebeatgausime. Skola truputį sumažės, jeigu grąžins balo vertę už suteiktas paslaugas (dabar 1 balas prilygintas 0,89 lito). Ši problema nesprendžiama pirminiame lygmenyje. Žmogus atsiduria Priėmimo skyriuje ir su ligos problema, ir su socialine: ką daryti senam žmogui pavakarinėmis valandomis? Žinoma, jis guldomas, tačiau kyla problema su lovadieniais, už kuriuos mums nemoka. Prienų ligoninės gydymo taryboje buvo nuspręsta rengti bendrus susirinkimus su PSPC bendrosios praktikos gydytojais ir visiems kartu spręsti klausimą, kaip optimizuoti pacientų srautus, su kokiomis indikacijomis būtina siųsti juos į stacionarą. Dar kartą informuosime, kokiomis valandomis dirba konsultantai, kad pacientai pirmiausia gautų kokybišką ambulatorinę pagalbą. Siekiant mažinti hospitalizaciją, visiems mums reikėtų permąstyti, ką galėtume geriau padaryti: gal intensyviau gydyti, gal greičiau pasiųsti pas antrinio lygio gydytoją konsultantą, kad nereikėtų siųsti į Priėmimo skyrių hospitalizuoti po darbo valandų.

Šiek tiek pakeitėme rentgeno atlikimo tvarką, kuri leido atpiginti paslaugą ir operatyviau ją teikti: nereikia filmų, ryškalų, kas kainavo ne vieną tūkstantį litų per mėnesį. Įdiegus programą, gydytojams yra galimybė operatyviai pamatyti rentgeno nuotraukas kompiuteryje. Kadangi ligoninėje turime geresnės kokybės aparatą, kuriuo nuotraukos padaromos skaitmeniniu būdu, pagrindinė rentgeno paslauga sukoncentruota ligoninės II aukšte. Jeigu pacientas yra sunkiai vaikštantis, su negalia  ar atvežtas į Pirminės sveikatos priežiūros centrą, kad nereikėtų paciento papildomai gaišinti, išsikviečiame rentgeno laborantę į polikliniką.

Dar viena naujovė – Prienų ligoninė sudarė sutartį su privačia bendrove dėl telerentgeno paslaugų, todėl dabar rentgeno nuotrauką, atliktą ir po darbo valandų, su aprašymu ir paciento sveikatos būklės įvertinimu maždaug per valandą gydytojas gauna ir budėjimo metu.

Kokių specialistų trūksta?

Ateityje reikėtų papildomos alergologo paslaugos. Kai turėsime duomenis už visus metus – koks buvo paslaugų poreikis, kiek pacientų nusiųsta į tretinį lygį – galėsime spręsti, kokias paslaugas, turėdami savo specialistą ir išplėtę licenciją, galėtume teikti vietoje. Tai būtų patogiau žmogui, ir įstaigai naudingiau.

Pasidalinkite paskutine naujiena, kuri kai kuriose spaudos informavimo priemonėse jau nuskambėjo.

Neseniai Prienų ligoninės direktorė pasirašė sutartį su Kauno klinikomis. Vadovaujantis šia sutartimi, paskutinį mėnesio ketvirtadienį į Prienų ligoninės konsultacinę polikliniką atvyks tretinio lygio gydytojai onkologai: chemoterapeutas, onkologas radioterapeutas, abdominalinės chirurgijos gydytojas ir onkologas dermatovenerologas. Pacientai su šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimu turės užsiregistruoti VšĮ „Prienų ligoninė“ konsultacinės poliklinikos registratūroje gydytojo onkologo konsultacijai. Konsultacijos metu tretinio lygio gydytojas onkologas nustatys preliminarią ar galutinę diagnozę, pateiks rekomendacijas dėl tolimesnio ištyrimo, gydymo plano. Esant reikalui, pacientai tikslingai bus nukreipti į Kauno klinikas tolimesniems tyrimams ar gydymui.

Apie visas naujoves, gydytojų, konsultantų darbo laiką nuolat skelbsime tinklalapyje www.prienuligonine.lt. Visus skaitytojus ir pacientus maloniai kviečiame dažniau jame apsilankyti.

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close