Prienų ir Jiezno odontologiniuose dantų protezavimo kabinetuose – moderni įranga

Odontologų kabinetuose jau nebelikę sovietmečiu kankinimo įrankiams prilygusių grąžtų. Nemalonius pojūčius malšina vaistai nuo skausmo, o nerimą išsklaido gydytojo rūpestis. Tai lemia moderni aparatūra, naujos kartos medžiagos, gamybos būdai ir specialisto patirtis. Viešosios įstaigos „Prienų ligoninė“ odontologiniame dantų protezavimo kabinete, esančiame Revuonos g. 2, ne vieną dešimtmetį dirbantys specialistai modernios aparatūros ir puikių darbo sąlygų sulaukė tik šį rudenį.

Daugiau nei dvidešimt metų remonto nematęs kabinetas rugsėjo viduryje galėjo švęsti įkurtuves. Siekiant Prienų rajono gyventojams teikti kokybiškas, saugias ir prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas, VšĮ „Prienų ligoninė“ lėšomis buvo suremontuotos kabineto patalpos, įsigyta moderni itališka odontologinė įranga, įrengtos puikios darbo vietos specialistams, papildoma patalpa gydytojo padėjėjai, sanitarinės patalpos, poilsio kambarėlis. Trys dantų technikai įsikūrė erdvioje laboratorijoje. Jų darbo vietos aprūpintos visa reikalinga įranga, naujais darbo stalais.

Daugiau nei keturiasdešimties metų profesinio darbo stažą turintis odontologinio, dantų protezavimo kabineto vadovas, gydytojas odontologas-ortopedas Aleksas Radvilavičius, rodydamas daugiafunkcinę odontologo kėdę, sakė, jog tai viena iš naujausių, moderniausių, šiuolaikiškų odontologo darbo priemonių, skirtų tiek gydytojo, tiek paciento patogumui. Gydytojo darbą palengvina daug papildomos įrangos, taip pat vaizdo kamera, kurios dėka ekrane galima matyti ir įvertinti paciento dantų būklę.

Prienų ligoninės odontologiniame dantų protezavimo kabinete, be gydytojo odontologo Alekso Radvilavičiaus, dirba jauna specialistė, gydytoja odontologė-ortopedė Julija Savanevskytė, ilgamečiai dantų technikai Vida Buinickienė, Ona Sutkaitienė ir Arnoldas Puidokas, gydytojo padėjėja Eugenija Mickienė, patalpų prižiūrėtoja Irena Mozūrienė.

Pagerėjo visų specialistų darbo sąlygos, ypač pasikeitimais džiaugiasi gydytojo padėjėja E. Mickienė. Padėjėja turi instrumentų paruošimo kabinetą, kompiuterizuotą darbo vietą – tokias darbo sąlygas, apie kurias ilgus metus galima buvo tik pasvajoti. Ji prisimena, kad instrumentus tekdavo ruošti šalia gydytojo ir paciento. Instrumentų apdorojimui naudojant chemikalus, sklisdavo kenksmingi garai, todėl kvėpuojant toksinėmis medžiagomis dažnai skaudėdavo bronchus. Dabar šios kenksmingos sąlygos pašalintos: atskiroje patalpoje įrengta traukos spinta. Taip pat gydytojo padėjėja pasidžiaugė, kad nuo šiol pacientams, norintiems patekti pas gydytoją odontologą-ortopedą nereikia gaišti laiko registratūroje – užsiregistruoti galima čia pat, odontologiniame kabinete.

Nauja, modernia stomatologine įranga džiaugiasi ne tik Prienų, bet ir Jiezno odontologinio protezavimo kabineto specialistai, A. Radvilavičiaus kolegos: daug metų kartu dirbantys profesionalūs dantų technikai Vytautas Kurapka ir Edvardas Rimkus, apie kuriuos kabineto vedėjas ypač gerai atsiliepia, gydytojo odontologo padėjėja Valė Rimkienė, jauna gydytoja odontologė Inga Balaišytė. Modernizavus kabinetus, sumažės išlaidos senos odontologinės įrangos remontui, pagerės paslaugų kokybė. Galima teigti, kad pagerinus darbo sąlygas, bus didesnis ir darbuotojų pasitenkinimas darbu, motyvacija – labai svarbūs veiksniai, įtakojantys mikroklimatą mažame kolektyve ir įstaigoje.

Valstybinės įstaigos odontologams protezuotojams dar trūksta vienos šiuolaikinei odontologijai ypač reikalingos priemonės – dantų rentgeno aparato, kuris padėtų gydytojui geriau įvertinti kaulų ir dantų būklę, diagnozuoti kaulų skilimus ir lūžius. Nekalbant apie tai, jog būtų gerai turėti ir panoraminį rentgeno aparatą, skirtą visos burnos ertmės fiksacijai. Dabar visi pinigai už dantų rentgeno paslaugas „iškeliauja“ į privačias įstaigas, o paskui šias paslaugas neretai – ir pacientai.

VšĮ „Prienų ligoninė“ direktorė Jūratė Milaknienė apgailestavo, jog kol kas tokio aparato įsigyti įstaiga neišgali. „Mūsų įkainiai nedideli, valstybiniai, o rentgeno įranga – didelė investicija. Šiuo metu investavome į Prienų odontologinio, dantų protezavimo kabineto remontą, naują odontologinę įrangą Prienuose ir Jiezne. Ateityje bus galima diskutuoti apie dantų rentgeno aparato įsigijimą, tačiau dabar didžiausias pirkinys, kuris mūsų laukia – sterilizatorius Jiezno ligoninei. Ieškome galimybių, paramos“, – pakomentavo situaciją Prienų ligoninės direktorė J. Milaknienė.

Kaip minėjo įstaigos vadovė, paslaugų kainos (ir dantų protezavimo) valstybinėje įstaigoje daug mažesnės negu privatininkų, o jų prieinamumas ir įvairovė plečiasi. Prienų odontologinio dantų protezavimo kabineto gydytojas A. Radvilavičius užsiminė, kad netrukus Prienų ir Jiezno pacientams, gaunantiems kompensuojamąjį dantų protezavimą, bus galimybė užsisakyti ir termoplastines plokšteles, kurių pagrindas minkštas, elastingas, daug patogesnis pacientui bei estetiškesnis. Tokia plokštelė kainuos maždaug tiek, kiek dvi pilnos plokštelės kietu pagrindu.

Pasiteiravus apie kompensuojamąjį protezavimą bei sąlygas šią paslaugą gauti, A. Radvilavičius paaiškino, kad dėl kompensuojamojo dantų protezavimo gali kreiptis visi asmenys, nepriklausomai nuo to, kurioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje yra prisirašę ir padavę prašymą įtraukti į nemokamo dantų protezavimo eilę. Taip pat turi teisę kreiptis asmenys, gavę pranešimus, kad yra įtraukti į nemokamo dantų protezavimo eilę, bet norintys protezuoti dantis už savo pinigus, kurie, atėjus eilei, bus grąžinti. „Mūsų pacientai daugiausia vyresniojo amžiaus žmonės, tačiau pigiau nei privačiose įstaigose protezuoti dantis pageidauja ir jaunesni žmonės. Kas ketvirtį aptarnaujame vidutiniškai apie 100 pacientų. Laukti eilėje tenka apie porą metų, bet, kaip minėta, galima protezuoti už savo lėšas ir, sulaukus eilės, jas atgauti“, sakė A. Radvilavičius, primindamas, jog asmenims, kuriems atėjo nemokamo dantų protezavimo eilė, ir asmenims, laukiantiems nemokamo dantų protezavimo eilėje, dantų protezai gaminami pagal teritorinės ligonių kasos suderintus įkainius.

Priminsime, kad Prienų odontologinis dantų protezavimo kabinetas dirba pirmadienį, trečiadienį – nuo 9.00 val. iki 16.00 val. Kas antrą penktadienį – nuo 9.00 val. iki 15.00 val. 

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close