Balbieriškio seniūnijos vasaros šventei praėjus, norime pasidžiaugti kartu su visais organizavusiais renginį ir dalyvavusiais jame.

Balbieriškio seniūnijos vasaros šventės turi gilias tradicijas, o šie metai buvo dar ypatingi ir tuo, kad šventėme 510 metų miestelio vardo paminėjimą. Tradiciškai buvo sudaryta darbo grupė iš seniūnijoje veikiančių įstaigų vadovų arba jų atstovų. Buvo numatytas veiksmų planas, pasiskirstyta darbais. Šventė vyko tris dienas. Liepos 20 d. (penktadienį) vyko tradicinės baidarių varžybos. Jas organizuojant pirmu smuiku grojo seniūnija. Viskas vyko sklandžiai ir organizuotai. Tikslas pasiektas, dalyvavo apie 60 dalyvių ir apie 100 žiūrovų. Tuo pat metu vyko ir smiginio varžybos, jose dalyvavo apie 40 dalyvių.

Liepos 21 d. (šeštadienį) nuo ryto 10 val. vyko futbolo ir krepšinio varžybos, kuriose buvo apie 100 dalyvių ir tiek pat žiūrovų. 16 val. kraštiečių klubo „Nemuno vingis“ nariai rinkosi į kasmetinį klubo susirinkimą. Čia aptarta ne tik Balbieriškio miestelio esama situacija ir perspektyvos, bet ir Lietuvos aktualijos. Diskutuoti apie darbus, pasiekimus bei ateities planus kraštiečiams buvo išties įdomu, nes į šventę atvykęs LR vidaus reikalų ministras Artūras Melianas mielai sutiko dalyvauti klubo susitikime bei visose diskusijose. Jubiliejiniai metai, žinoma, įpareigoja dar labiau pasitempti, tačiau jau besiruošdami šventei buvome garantuoti, kad į gimtadienį susirinks daug vietos gyventojų ir svečių. Viena iš priežasčių – visi labai laukė Prienų rajono savivaldybės dovanos Balbieriškio seniūnijos gyventojams – naujo Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio salės pastato atidarymo. 18 val. vyko iškilminga atidarymo ceremonija. Susirinkusieji su dideliu džiaugsmu plojo ir dėkojo visiems, kurie prisidėjo prie šio pastato atsiradimo Balbieriškyje. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo per 150 gyventojų ir svečių. Kadangi šį projektą finansavo LR vidaus reikalų ministerija, atidarymo juostelę kirpo ne tik Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas, administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, bet ir vidaus reikalų ministras Artūras Melianas. Vakarinė šventės dalis vyko renovuotame miestelio parke, buvo apdovanoti įvairių rungčių nugalėtojai, rėmėjai, organizatoriai ir nusipelnę krašto žmonės. Visiems didžiausia dovana buvo gausiai susirinkusių žiūrovų aplodismentai. Tiek žiūrovų galėtų pavydėti ir didesni miestai. Sakoma, kad šventėje buvo per 1500 žmonių.

Liepos 22 d. (sekmadienį) parapijiečiai rinkosi į Balbieriškio parapijos bažnyčią švęsti Šv. Magdalenos atlaidų. Mišiose dalyvavo kunigai iš kaimyninių parapijų, apie 200 gyventojų ir svečių. Tačiau didžiausią pasididžiavimą ir emocijas sukėlė kunigų Gedimino Marcinkevičiaus ir Nerijaus Žvirblio, kilusių iš Balbieriškio krašto, dalyvavimas Mišiose. Po Šv. Mišių visi keliavo į parapijos namų kiemelį, kur dalyvavo šventinėje agapėje. Vyko koncertas.

Šventės globėjas, buvęs Balbieriškio seniūnijos seniūnas, dabartinis Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius prieš penkerius metus buvo pradininkas viso to, kas šiandien vyksta Balbieriškyje. Paklaustas, kaip vertina Balbieriškio miestelio šiandieninį gyvenimą, pasakė: „Visa tai, kuo šiandien didžiuojasi Balbieriškis, yra ilgametis ir gerai apgalvotas kryptingas darbas. Čia gyvenu ir dirbu, todėl gerai žinau ne tik, ko žmonėms šiandien labiausiai reikia, bet ir kaip tai pasiekti. Visada remiuosi aktyviais bendruomenės nariais, aktyviai pats dalyvauju visuomeniniame gyvenime, esu reiklus ne tik sau, bet kitiems kartu dirbantiems. Žinau, kaip panaudoti savo, kaip mokytojo, muziejaus direktoriaus, seniūno ir administracijos direktoriaus, patirtį geriems tikslams. Galbūt todėl šiandien Balbieriškis gali didžiuotis nauju kultūros centro pastatu ir iš dalies renovuotu miestelio parku, naujai paklotais vandentiekio ir kanalizacijos tinklais, naujais valymo įrengimais, dukart Lietuvos mažųjų miestelių krepšinio lygos čempionų vardais, aktyvia bendruomenine veikla. Džiaugiuosi, kad Lazdijų klebonas Nerijus Žvirblis, buvęs mano auklėtinis, šiandien yra pavyzdys daugeliui žmonių. Esu paprastų kasdienių tiesų žmogus. Didžiosios vertybės – dvasingumas, dora, tėviškė – visada turi būti aukščiau visko. Šiais principais vadovaudamiesi visi kartu galime daug ką nuveikti ne tik Prienų, bet ir visos Lietuvos labui.“

Balbieriškis turi savo veidą ir visada turės, jeigu tik bus čia gyvenančių ir dorai dirbančių žmonių. Visiems renginio organizatoriams, rėmėjams, parteriams ir kitiems pagalbininkams seniūnijos gyventojų ir svečių vardu nuoširdžiai AČIŪ! Tie, kurie nebuvote šventėje, nenusiminkite. Kviečiame2012 m. rugpjūčio 4 d., 8.30 val. žiūrėti Lietuvos televizijos laidą „Gimtoji žemė“ – bus rodomos gražiausios šventės akimirkos. Taip pat kviečiame atvykti į kitus Balbieriškio seniūnijoje vyksiančius renginius.

 

Organizatorių vardu Balbieriškio KLC direktorė Neringa Senavaitytė    

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close