Nemajūnų bendruomenės „Santalka“ pirmininkė Angelė Kederienė pasveikino susirinkusius senjorus į jiems skirtą susibūrimą ir palinkėjo daug gražių dienų, sveikatos ir ilgai ilgai nesenti.

Nemajūnų dienos centro vaikai suvaidino nuotaikingą spektaklį „Senelės dvejetukas“. Vėliau vaikai dainavo ir deklamavo eiles. Juos šiam gražiam pasirodymui paruošė Beata Klimavičienė ir Aušra Šliaužienė.

Beveik visos senjorės jau senelės, todėl džiugu buvo matyti jų veiduose džiaugsmą ir pasididžiavimą, kai vaidino, dainavo ir deklamavo jų anūkai.

Kol buvo ruošiama arbatėlė, Ona Valerija Grybauskienė skaitė savo kūrybos eiles, o garbaus amžiaus Bronė Kavaliauskienė deklamavo dar vaikystėje išmoktus eilėraščius.

Ši senjorų popietė buvo susieta su mūsų liaudies apdainuotu linu, tad bendruomenės pirmininkė daug pasakojo apie jo reikšmę žmogaus gyvenime. Juk linas – bene vienintelis mūsų augalas, pelnęs ypatingą pagarbą, apdainuotas daugelyje mūsų tautos senovinių dainų. Seni žmonės pasakoja, kad nė vienas augalas pasaulyje neiškenčia tiek daug kančių kaip linas, ir nė vienas kitas neatneša tiek daug naudos, grožio ir džiaugsmo. Juk linas, kaip sako senoliai, du kartus gimsta: vieną kartą iš žemės, o antrą – perėjęs visą kančią, kai pavirsta balta drobule, vaistu ar maistu.

Buvome sužavėti Nemajūnų bendruomenės ansamblio, vadovaujamo Romualdo Žukausko, programa „Lino kelias“, kuriai scenarijų sukūrė Beata Klimavičienė. Salėje, papuoštoje mėlynais lino žiedais, linų pluošto sruogomis, drobinėmis staltiesėmis, rankšluosčiais, juostomis ir priemonėmis, reikalingomis linų apdirbimui, buvo pristatytas sunkus ir ilgas lino kelias. Skambėjo dainos apie mėlynžiedį liną ir baltąją drobulę. Ansambliečiai pašoko ir šokį „Audėjėlė“.

Kartu su rengėjais ir atlikėjais prisiminėme, kad linų auginimas ir apdirbimas senovėje buvo apipintas dainomis, patarlėmis, mįslėmis ir žaidimais.

Šios gražios šventės metu buvo pasveikintos ir bendruomenės narės Janina Naudžiūnienė ir Anelė Janina Bačinskienė, sulaukusios 80- mečio.

Ačiū popietės rengėjams, sumanytojams ir atlikėjams už gražų ir prasmingą renginį.

 

Senjorų vardu Ona Valerija Grybauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close