Revuonos“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai noriai lanko Krašto pažinimo būrelį. Šiais mokslo metais vaikai tęsia pažintines išvykas po savo gimtąjį miestą. Spalio mėnesį įsimintiniausios buvo edukacinės išvykos „Kultūros paveldas mano gimtinėje“ ir „Prienų tilto istorija“. Pamokas mokiniams vedė Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centro Prienuose administratorė Loreta Šaltienė.

Edukacinės išvykos „Kultūros paveldas mano gimtinėje“ metu mokiniai su mokytoja Virginija Abramavičiene lankėsi Prienų bažnyčioje. Mokiniai susipažino su bažnyčios, kuri pastatyta 1870 m., atsiradimo istorija, architektūra, bažnyčioje esančiais paveikslais, apdailos ir interjero detalėmis. Buvo prisimintos bažnytinės apeigos, šventės.

Pamokų „Prienų tilto istorija“ metu pradinukai sužinojo Prienų tilto, pastatyto 1914 m., istoriją. Prienų tiltas pavadintas buvusio Prienų burmistro Juliaus Greimo vardu. Įdomu buvo sužinoti, kad 1915 m. Prienų tiltą susprogdino pati Lietuvos kariuomenė, bijodama priešų antpuolio. Vėliau tiltas buvo atstatytas, bet jį nunešė ledonešis. Teko vėl atstatyti. Antrojo pasaulinio karo metu tiltas buvo saugomas, bet vis tiek susprogdintas. Karo metu, kad rusų kariuomenė galėtų persikelti į kitą pusę, pastatė pontoninį tiltą. Šiandien Prienų tiltas restauruotas, jo ilgis – 227 m, plotis – 11 m.

Pradinių klasių mokiniai džiaugiasi, kad turi galimybę lankyti Krašto pažinimo būrelį. Pamokos, vykstančios netradicinėse erdvėse, padeda sužinoti pagrindines tautos vertybes, dar labiau mylėti savo kraštą, prisiliesti prie gražios mūsų istorijos.

Virginija Abramavičienė,

Revuonos“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close