Konferencija Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms paminėti

,,Ar mažiukas, ar didelis privalo mokykloje pasijusti ir fiziškai, ir dvasiškai esąs namie”. Šių Meilės Lukšienės žodžių lydimi Veiverių Tomo Žilinsko  gimnazijos mokiniai, mokytojai bei mokyklos administracija susirinko į aktų salę. Konferencija ,,Meilės Lukšienės pedagoginės pastabos praeičiai, dabarčiai, ateičiai”, skirta I- IV gimnazinių klasių mokiniams, abejingų nepaliko. Tai pirmas tokio pobūdžio renginys šioje gimnazijoje, kur mokiniai buvo ne tik žiūrovai, bet ir dalyviai.

 

Renginį sudarė dvi dalys. Teorinėje dalyje buvo skaitomi pranešimai, antroji buvo kūrybinės dirbtuvės: žiūrovai, dirbdami grupelėse, turėjo galimybę patys pateikti pasiūlymų ir patarimų mokymosi organizavimo procesui gerinti.

Mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę ne tik susipažinti su išsamia Meilės Lukšienės biografija, kurią savo pranešime ,,Meilė Lukšienė – XX a. Lietuvos pedagogė” pristatė IV g klasės mokinė Mantė Januševičiūtė, bet ir suprasti, kodėl šie metai UNESCO paskelbti būtent Meilės Lukšienės metais. Abiturientės Viktorijos Spūdytės skaitytame pranešime ,,Lietuvos tautinė mokykla” buvo pristatytos M. Lukšienės idėjos apie tautos tapatumą bei jo ugdymo svarbą. Kultūros ekologijos problemą savo pranešime ,,Kultūros idėjos ir jų įgyvendinimas” iškėlė IV g klasės mokinė Andrija Pačinskaitė. Jos bendraklasė Gintarė Žemaitytė pranešimu ,,Sėkminga pamoka” visiems salėje susirinkusiems pristatė, kokia turėtų būti sėkminga šiuolaikinė pamoka, remiantis M. Lukšienės pastabomis.

Po kavos pertraukėlės sugrįžę klausytojai greitai įsitraukė į kūrybinių dirbtuvių sūkurį, o pranešimus skaičiusios abiturientės padėjo grupėms, kuo galėjo. Po grupių darbų pristatymų visiems konferencijos dalyviams buvo išdalinti pažymėjimai. Mokiniai negailėjo padėkos žodžių lietuvių kalbos mokytojoms Eglei Keturakienei bei Kristinai Dikšaitytei, kurių iniciatyva ir buvo suorganizuota ši konferencija. Tikimės, jog šis renginys – tai tik gražaus ir ilgo kelio pradžia.


Kristina Dikšaitytė,

Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close