GYVENIMO RETROSPEKTYVOS. Popietė su Doloresa Kazragyte

„Pamačius bibliotekos pastatą apėmė jausmas, kad čia jau buvau. Pasimečiau – ką daryt? Kartotis nenoriu. O ką dariau, tai užmuškit, neprisimenu“,- pilnut pilnutėlei salei atviravo aktorė, septynių knygų autorė, projekto „Auksinis laureatų ruduo 2013“ dalyvė Doloresa Kazragytė, praėjusią savaitę apsilankiusi Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekoje.

Išsiaiškinusi, kada buvo, ką veikė, programą kūrė spontaniškai. Nors atvyko kaip rašytoja, kuria savęs net nelaiko, susirinkusiųjų dėmesį kaustė aktoriniais sugebėjimais, pamąstymais apie gyvenimo prasmę, paprastą kasdienišką laimę, kurią suteikia gamta, artimi, paprasti kaimo žmonės.

Viešnia sakė, kad po paskutinės savo knygos „Raudoni sandaliukai“ nusprendė padaryti  pertrauką. Gal po 3-4 metų vėl išsirutulios knyga… Tai turi ateiti savaime. Kaip vasarą netikėtai parašyta vienintelė apysaka. Ji apie nusenusį mylimą Doloresos šunelį Rikį, kurį teko užmigdyti, ir kartu netektį išgyvenusius Valelę ir Staselį… Tai buvo vienintelis prieniečiams autorės skaitytas kūrinys. Liūdnas kaip nyki rudens siena.

Bet greitai nuotaiką kėlė aktoriniais sugebėjimas, persikūnydama į įsimylėjusią Domicelę, futbolą pamėgusią poniutę. Klausėmės ir poetės Stasės Lygutaitės- Bucevičienės eilių. Susirinkusiųjų pageidavimu viešnia paskaitė ir Antuano de  Sent Egziuperi „Mažojo princo“ ištrauką apie princo susitikimą su lape.

Pernai 70 metų sukaktį pažymėjusi aktorė dar kupina energijos ir kūrybinių galių. Ji ne tik rašo, nevengia žurnalistų, bendradarbiauja su Marijos radiju, bet ir vaidina teatre. Su meile kalbėjo apie neseniai Kauno nacionaliniame dramos teatre pastatytą spektaklį „Astrida“ ir kvietė nepraleisti  progos jo pasižiūrėti. Astridos vaidmenį atlieka pati  Doloresa.

Pora valandų su nuostabia prieniečių mylima aktore prabėgo akimirksniu.

– Ačiū už turiningą susitikimą, už padovanotą  šventę, – D. Kazragytei ir šio projekto vykdytojai, Kauno apskrities viešosios bibliotekos kultūros renginių ir leidybos grupės projekto vadovei Aistei Megelinskienei susirinkusiųjų vardu dėkojo J. Marcinkevičiaus bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė.

Onutė Valkauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close