Miškininkai prisideda prie pilietinės akcijos

Daugelis patriotiškai nusiteikusių ir blaiviai mąstančių Lietuvos gyventojų pasirašo už referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Sunerimo lietuvaičiai, kai buvo paskelbta, jog Kinija įsigijo žemės Ukrainoje. Kas bus, jeigu ir mus panorės įsigyti kokia nors didelė šalia esanti valstybė?

Ir tai ne jokia propaganda, o tikri faktai. Jeigu užsieniečiams bus suteikta teisė įsigyti Lietuvos žemes, o mūsų žmonės, norėdami prasimanyti pinigėlių, susivilios „geresne kaina“?

LR Konstitucijos IV skyriuje 47 straipsnyje aiškiai pasakyta, kad  Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai. Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos, jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje. Žemę, vidaus vandenis ir miškus įsigyti nuosavybėn Lietuvos Respublikoje užsienio subjektai gali pagal konstitucinį įstatymą. Žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti.

Prienų miškų urėdija, kaip ir kiti žemės naudotojai ir valdytojai, nutarė prisidėti prie šios akcijos ir padėti rinkti parašus, kad būtų paskelbtas referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams ir kitais tautai ir valstybei svarbiais klausimais. Lietuvos žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei.

Mūsų protėviai puikiai suprato, ką reiškia turėti ir valdyti žemes, turėti priėjimus prie jūros ir miškus su žvėrimis ir kitomis gėrybėmis. Kaip nurodoma XVI a. Lietuvos statute, LDK kunigaikštis prisiekdamas turėjo pasižadėti: „Tvirtiname ir nurodome, kad toje LDK valstybėje ir visose žemėse, jai priklausančiuose, jokių dvasininkų ir pasauliečių pareigybių, miestų, dvarų, naudojamos žemės, seniūnijų valdų, žemės ir rūmų pareigų, posesijų arba laikyti ir naudoti, amžinai valdyti svetimtaučiams ir užsieniečiams nei šios valstybės kaimynams neturim duoti, bet visa tai mes ir mūsų palikuonys Lietuvos didieji kunigaikščiai privalom duoti tik lietuviams (Lietuvai), rusėkams (Rusiai), žemaičiams (Žemaitijai), seniai gyvenantiems gentainiams ir kilusiems iš LDK ir kitų žemių, tai yra Didžiajai Kunigaikštystei priklausančių“.

Žemės ir miškų reikia Lietuvai ir Lietuvos ūkininkams, žmonėms, norintiems dirbti žemę, kurti savo ateitį savoje šalyje.

Šis referendumas yra organizuojamas tautos valia, nes per visus nepriklausomybės metus jų nebuvo nė vieno, nes buvo reikalaujamas per didelis gyventojų skaičius.

Susitikęs su miškininkais Lietuvos žaliųjų judėjimo vadovas Rimas Braziulis paaiškino, kaip reikia rinkti parašus, kad jie būtų galiojantys.

Lietuvos žemės ir miškai – mūsų, lietuvių, gimtieji namai, tad neparduokime savo namų svetimiesiems.

Norintieji pareikšti savo politinę valią gali pasirašyti, surašyti savo asmens duomenis į tam tikrą lapą. Parašai renkami kiekvienoje Prienų miškų urėdijos girininkijoje ir administraciniame padalinyje. Parašai bus renkami iki lapkričio 25 dienos.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close