Savivaldybės valdžios spaudos konferencijoje – ir blogos ir geros naujienos

Spalio 21 d. Savivaldybės vadovai surengė spaudos konferenciją, siekdami informuoti gyventojus apie atliekamus darbus ir priimamus sprendimus.

UAB „Prienų butų ūkis“ direktorius Algis Valatka informavo apie vykdomą renovaciją: papasakojo apie atliktus skaičiavimus, apie surengtus susitikimus su renovuojamų namų gyventojais. Gyventojams rūpi renovacija, dauguma tikisi jau kitą žiemą sutikti šiltesniuose ir taupesniuose butuose, tačiau popieriniai darbai šiek tiek vėluoja. Tai UAB „Medstatybos“, laimėjusios projektavimo konkursą, kaltė. Jos specialistai vėluoja pateikti skaičiavimus. Pasak A. Valatkos, ši įmonė jau aplankyta, įsitikinta, kad ji yra pakankamai patikima. Nors dar iki renovacijos laukia daug ir popierinių, ir derybinių darbų, tačiau vyksta aktyvus darbas siekiant ją įgyvendinti.

Šilumos kaina sumažėjo

Savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius pasidžiaugė, kad Prienų rajono savivaldybei pavyko pakilti iš šilumos kainos lentelės dugno. Tarybos sprendimais sumažinus šilumos kainą, ši atpigo 3 ct – nuo 36,55 ct (2009-01-01) iki 33,43 ct šiam sezonui. Pernai lapkričio 1 d. šildėmės už 35,72 ct. Prienai jau penkti nuo galo. Deja, diskusija apie naują katilinę pasibaigė rankų skėsčiojimu ir neoficialiomis užuominomis. Didelių išlaidų reikalaujantys objektai – vis dar paslaptis savivaldybės gyventojams.

Apšvietimu džiaugsimės visą naktį

Nuo spalio 28 d. Prienų miesto gyventojus tamsiu paros metu džiugins apšviestos gatvės. Pavykus šiek tiek sutaupyti apšvietimo sistemos administravimo išlaidų, šiemet nuspręsta Prienų gatves palikti apšviestas visą naktį. Tai kainuos apie 7500 Lt/mėn. daugiau, tačiau, pasak savivaldybės valdžios, gyventojų saugumas yra svarbiau už pinigus. Prieniečiai tamsiu metu galės saugiau pareiti į namus. Gal tai pailgins ir prieniečių kultūrinį gyvenimą.

Šiuo metu gatvių apšvietimas Prienų rajono savivaldybei kainuoja 77,8 tūkst. Lt/mėn. bei 49 tūkst. Lt/mėn. apšvietimo tinklo priežiūrai.

Ikimokyklinukų daugėja, bet mokyklos vis dar tuštėja

Mero pavaduotojas Egidijus Visockas pateikė savivaldybės švietimo sistemos statistiką. Per metus ikimokyklinukų skaičius rajone padidėjo nuo 471 iki 547, tačiau bendras mokinių skaičius rajone krito. Iš pernai turėtų beveik 3400 moksleivių šiemet liko tik 3064. 62 mokiniai išvyko iš rajono. Didžiausia problema –moksleivių emigracija į gretimus rajonus. E. Visocko duomenimis, šiuo metu Birštone mokosi apie 160 jaunųjų prieniečių. Nors nauji nutarimai ir įstatymai vis labiau sumažina galimybę mokytis kitose savivaldybėse, tačiau moksleiviai ir jų tėvai, nepatenkinti ugdymo įstaigų pasiūla Prienų rajono savivaldybėje, vis dar emigruoja į gretimų savivaldybių ugdymo įstaigas. E. Visockas tikisi, kad numatomi pokyčiai moksleivio krepšelio skaičiavimo metodikoje padidins tikimybę, kad moksleiviai Prienų krašto nepaliks.

Dėl mažėjančio moksleivių skaičiaus tuštėja mokyklos. Pasiteiravus, ar kitais metais  nebus reorganizuota dar viena Prienuose esanti mokykla, mero pavaduotojas E. Visockas, patvirtino, kad priklausomai nuo to, kaip keisis mokinio krepšelio skaičiavimai, reorganizacijos mokyklų tinklas neišvengs.

Spaudos konferencijoje buvo paminėta ir Jiezno gimnazija, kurią jau keleri metai purto skandalai. Paaiškėjo, kad gimnazijos direktorius Povilas Veteris, neatsilikdamas nuo pirmtakų, ne visus veiksmus atlieka teisėtai. Šįkart buvo nusižengta gimnazijos nuostatams.

Savivaldybės biudžetas mažėja

Savivaldybės vadovai pasiskundė, kad Vyriausybė sumažino savivaldybei skiriamų lėšų sumą 6 mln. Lt, tad dabar metinis savivaldybės biudžetas siekia tik 65 mln. Lt. Tačiau tuoj pat pasidžiaugė, kad struktūrinių pertvarkų dėka pavyko sutaupyti per 2,5 mln. Lt. Negana to, rugsėjo mėnesį savivaldybė gavo beveik 0,5 mln. Lt neplanuotų įplaukų, todėl tikimasi, kad jau metų pabaigoje bus galima gerokai sumažinti savivaldybės skolas. Šiuo metu bendra savivaldybės skola siekia 21,5 mln. Lt.

Investiciniai projektai vykdomi

Administracijos direktorius paminėjo, kad labai efektyviai savivaldybėje vykdomi antrojo etapo investiciniai projektai, iš viso 45. Taip pat pripažino, kad pirmame etape pasitaikė sunkumų naudingai ir efektyviai įsisavinant lėšas.

Atliekų sumažėjo

Spaudos konferencijoje buvo pasidžiaugta, kad šiemet savivaldybė sutaupė lėšų nuo neišvežtų atliekų. A. Marcinkevičius pastebėjo, kad per šiuos metus išvežtų atliekų kiekis sumažėjo 780 t. Gali būti, kad tai susiję su metų pradžioje peržiūrėtu išvežamų tuščių, tačiau apmokestinamų konteinerių skaičiumi. 780 t – tai 12,72 proc. visų išvežamų atliekų.

Pasidžiaugta didėjančiu žmonių supratingumu rūšiuojant. Deja, šiemet iš Aplinkos ministerijos gautų mėlynų konteinerių (5500) buvo per mažai ir visiems Prienų rajono savivaldybės gyventojams neužteko. A. Marcinkevičiaus teigimu, visi gyventojai, kuriems konteinerių neužteko, nemokamai gaus vienkartinius maišus, į kuriuos kaupiamos rūšiuotos atliekos bus išvežamos kaip ir konteineriai. Aplinkos ministerija numačiusi įsigyti daugiau mėlynų konteinerių, todėl ilgai naudotis maišais gyventojams neteks. Jau pradedamos ir naujo atliekų vežėjo konkurso procedūros.

Spaudos konferencijoje užsiminta ir apie derybas su Birštono savivaldybe dėl kapinių. Prienų rajono savivaldybė siekia tapti kapinių bendrasavininke. Tada pagerėtų kapinių priežiūra ir administravimas.

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close