Tarybos posėdyje priimti sprendimai

Spalio 25 dieną Birštono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 15 tarybos narių, kurie turėjo apsvarstyti 14 sprendimų projektų.

Posėdžio pradžioje merė Nijolė Dirginčienė visus pasveikino su Konstitucijos diena, padėkojo administracijos ir savivaldybės įstaigų darbuotojams, bendru darbu prisidėjusiems prie garbingo savivaldybės veiklos apdovanojimo „Auksine krivule“ už įgyvendintus turizmo projektus. Buvo pasveikintos spalio mėnesį gimusios tarybos narės: Daina Zdanavičienė ir Roma Žentelienė.

Pirmuosius sprendimų projektus pristatė Savivaldybės administracijos Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jovita Tirvienė. Priimant sprendimą dėl veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimus, fiksuotų pajamų dydžių 2014 metams nustatymo, buvo palaikyta nuomonė, kad reikia palikti tas pačias lengvatas, kurios buvo taikomos ir praėjusiais metais, t. y. 450 Lt. Pasak administracijos direktoriaus, ši suma Birštono savivaldybėje tikrai yra nedidelė, nes gyventojai perka patentus ar verslo liudijimus tik toms dienoms ar mėnesiams kada jie tikrai reikalingi.

Taryba pritarė sprendimui į privatizavimo objektų sąrašą įtraukti senąjį restoraną ir sandėlį, esantį B. Sruogos gatvėje Nr. 4b. Vienbalsiai patvirtino Muziejaus gatvėje esančių pastatų N. 4, 4a ir 4b, kuriuos iki šiol patikėjimo teise valdė Birštono MTT, pradinę kainą – 449 tūkst. Lt.

Buvo pateiktas sprendimo projektas perimti valstybės turtą savivaldybės nuosavybėn. Šis turtas yra du elektroninių knygų skaitytuvai, skirti viešajai bibliotekai. Tai pirmieji tokie modernūs prietaisai.

Svarstytas spendimo projektas dėl negyvenamų patalpų Geležūnų kaime (Topolių g. Nr.1) perdavimo Birštono viešajai bibliotekai. Iki šio laiko Birštono viešosios bibliotekos kaimo filialas veikė Nemajūnuose (pusė medinio namo). Ten sąlygos laikyti knygas nebuvo idealios, tačiau žmonėms buvo patogiau. Sutvarkius patalpas Nemajūnų dienos centre atsirado vieta ir bibliotekai. Tad nuspręsta iš Nemajūnų perkelti į Geležūnus. Tarybos narė Birutė Vokietaitienė teiravosi, kaip bus knygomis ir spauda aprūpinami vyresnio amžiaus žmonės, kuriems bus sunkiau ateiti iki bibliotekos. Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė patikino, kad  knygas ir dabar bus galima nunešti to pageidaujantiesiems. Tai padaryti galės šeimos nariai, kaimynai ar socialiniai darbuotojai, žmonės be laikraščių ir knygų nebus palikti.

Savivaldybės administracijos Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Algis Stasys Revuckas pristatė prašymus dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą lengvatų bei dėl Birštono savivaldybės tarybos2012 m. lapkričio 23 d. sprendimo Nr. TS -201 „Dėl prašymo perduoti neatlygintinai savivaldybės nuosavybėn valstybinės žemės sklypą“ pakeitimo. Šio projekto tikslas – patikslinti ankstesnius sprendimus dėl didelių gabaritų atliekų aikštelės įrengimo. Pasirodo, kilo keblumų, kadangi ne visur nurodomas tas pats adresas, ir nėra aišku, kur tai yra – Birštono vienkiemyje ar Birštono viensėdyje.

Savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėja Ona Grigonienė tarybai pateikė patikslintą biudžetą, pagal kurį perskirstomos lėšos. Kadangi yra padidėjusios kai kurių įstaigų pajamos, nurodoma, kam jos bus skiriamos. Dalį lėšų gaus Siponių bendruomenė, Nemajūnų dienos centras, Nemajūnų bendruomenė „Santalka“, Birštono vienkiemio bendruomenė, dalis lėšų bus skirta Druskupio senvagės sutvarkymui ir kt. Ji pateikė projektą ir dėl žemės mokesčio lengvatų.

Vienbalsiai taryba patvirtino ir sprendimą dėl vidaus patalpų ir lauko valytojų etatų skaičiaus nustatymo savivaldybės įstaigose ir organizacijose.

Birštono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėja Aušra Slavinskienė pateikė sprendimo projektą dėl Birštono savivaldybės nuosavybės teise valdomų žemės sklypų nuomos ne aukciono būdu. Kol kas 2 sklypus siūloma išbraukti, nes dėl jų vyksta teisminiai ginčai. Tiesa, dėl vieno sklypo kilo neaiškumų, ir Savivaldybei teks kreiptis į teismą, nes jokio ginčo dėl jo nebuvo.

Vienbalsiai buvo priimtas sprendimas dėl „Birštono savivaldybės tarybos kelių priežiūros ir plėtros programos 2013 metų tikslinio finansavimo lėšų paskirstymo“ pakeitimo. Pagal patvirtintą programą 33 000 Lt skiriama miesto gatvių (Druskupio ir B. Sruogos) tvarkymui ir 21 000 Lt skirta seniūnijai Ivoniškio gatvės remontui.

Posėdžio pabaigoje buvo svarstyti papildomi klausimai. Vienas iš jų – dėl šilumos kainų dedamųjų tretiesiems šilumos bazinių kainų dedamųjų galiojimo metams nustatymo ir2013 m. rugsėjo 27 d. tarybos sprendimo Nr. TS-157 pripažinimo netekusiu galios.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija, įvertinusi pateiktus UAB „Birštono šiluma“ paskaičiavimus, nustatė pažeidimus ir2013 m. spalio 24 d. priėmė nutarimą dėl UAB „Birštono šiluma“ šilumos kainos dedamųjų nustatymo, kuriuo remiantis būtina taisyti šilumos kainos dedamąsias. Šį trūkumą buvo nurodyta pašalinti per 30 d. Dabar galiojanti kaina buvo 20,53 ct/kWh, Savivaldybė buvo pateikusi – 21,00 ct/kWh, o VKEKK paskaičiavo, kad turi būti 20,65 ct/kWh.

Įdomu, dėl ko atsirado šie netikslumai? Sudėtinga metodika, ir sunku iš karto tiksliai apskaičiuoti.

Paskutinis papildomas klausimas buvo dėl mineralinio vandens gręžinio 2K Nr. 16906 specialiojo SAZ plano rengimo. Prašymą dėl šio gręžinio parašė AB „Eglė“ sanatorijos direktorius R. Domarkas. Pasak generalinio direktoriaus, „Eglės“ sanatorija naudoja minimo mineralinio vandens gręžinį, kurio sanitarinė apsaugos zona (SAZ) paskaičiuota ir aprobuota, tačiau nesudarytas specialusis planas. Kadangi sanatorija pati susimokės 2K specialiojo plano parengimo išlaidas, Tarybos nariai tam  pritarė.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close