Nelaimę mena vienišos kolonos

Nuo lemtingo gaisro, kuriame visiškai sudegė Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus bažnyčia, praėjo jau du mėnesiai. Tragiškas gaisras išliks daugelio žmonių atmintyje. Balbieriškio gyventojams nelaimę primena tuščia kalvelė, kurią ratu apaugę aukšti medžiai.

Per šiuos du mėnesius gaisravietė buvo išvalyta. Apie gaisrą primena tik pajuodę bažnyčios pamatai, pora krūvelių plytų ir vienišos bažnyčios prieangio kolonos. Joms vienintelėms pavyko atremti ugnies puolimą.

Daug klausimų, iškilusių dėl gaisro, vis dar neįminti. Alytaus aps. VPK Prienų policijos komisariato viršininkas Dainius Janavičius patvirtino, kad gaisro kilimo priežastys vis dar tiriamos. Tyrėjams pateikta daug įvairiausių detalių iš gaisravietės, jų tyrimas dar užtruks. Nors Prienų krašto žmonės yra įsitikinę, kad gaisro priežastis – padegimas, D. Janavičius pabrėžė, kad ši versija tikrai nėra pagrindinė. Gaisras prasidėjo nuo bažnyčios bokšto – vietos, kurioje buvo elektros instaliacijos mazgas. Pasak Prienų PK viršininko, čia elektros instaliacija buvo netvarkinga, o bažnyčios klebonas jau buvo įpareigotas ją sutvarkyti. Deja, kol tyrimas nebaigtas, nustatyti ir spėlioti, kas kaltas, tikrai negalima ir neverta.

Balbieriškio miestelio žmonės labiau norėtų matyti stovinčią naują bažnyčią, negu ieškoti kaltų. Spaudoje dažnai skelbiama banko sąskaita, skirta paramai naujos bažnyčios statybai, organizuotas paramos koncertas, todėl galima manyti, kad nors ir sunkiai renkamos lėšos – bažnyčios statybos darbus pavyks pradėti artimiausiais metais. Norintys prisidėti prie bažnyčios atstatymo vis dar gali tai padaryti pervesdami lėšas į sudegusios Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus bažnyčios paramos sąskaitą: LT464010041100476000.

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close