Prasidėjo paskutinis kalendorinės vasaros mėnuo. Ateina ilgai lauktos naktys mėgėjams pasižvalgyti po naktinį dangų, kuris jau nuo rugpjūčio vidurio pažers daugybę krentančių žvaigždžių. O ką galima matyti iki tol?

Tuoj pat po saulėlydžio vakaruose galima pamatyti vis dar neišsiskiriančius Marsą su Saturnu, jų reikia žvalgytis netoli horizonto. Jie jau baigia perbėgti į dienos dangų. Rytuose – apie pusę trijų ryto patekančią Venerą su Jupiteriu. Jie rytuose bus matomi iki pat saulės patekėjimo, iki 5 val. ryto. Pietiniame danguje matysime pilnėjantį Mėnulį.

Šiaurės vakaruose galėsime džiaugtis lietuviškuoju žvaigždynu – Didžiaisias Grįžulo Ratais, o šiauriniame ir rytiniame danguje mūsų akį vis dar trauks Andromeda.

Dabar naktys šiltos – jos nelabai tinka optinei įrangai. Vaizdas dėl atmosferos nebūna toks ryškus, tačiau oras būti lauke pats tinkamiausias ir komfortiškiausias.

 Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close