„Maisto banko“ akcijose geradarių daugėja

Jau dešimtus metus iš eilės Lietuvoje vykusi „Maisto banko“ akcija šįkart aprėpė rekordinį kiekį šalies miestų – 68. Spalio 18-19 dienomis visuose šalies prekybos centruose „Maisto banko“ akcijos savanoriai prašė žmonių paaukoti maisto nepasiturintiesiems. Labdaringa maisto produktų aukojimo akcija vyko ir Prienų rajone.

Akcija „Maisto bankas“ pradėta rengti prieš dešimtmetį. Per tuos metus surinkta maisto produktų už 9 mln. litų. Pradžioje ši akcija vyko tik 5 didžiuosiuose šalies miestuose, o dabar išsiplėtė į 68 miestus ir miestelius. Šįkart maistas buvo renkamas 362 parduotuvėse, o darbą atliko apie 6,5 tūkst. savanorių.

Apeliuodami į lietuvių dosnumą, dešimtys „Maisto banko“ akcijos atributika pasipuošusių savanorių praėjusį savaitgalį išsirikiavo parduotuvėse IKI ir MAXIMA (Vytauto g. 17) Prienuose bei parduotuvėje IKI CENTO Jiezne. Šiose parduotuvėse maisto produktai ir kitos prekės buvo renkamos Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centrą lankantiems vaikams bei jų šeimoms ir Prienų rajono savivaldybės Socialinio paslaugų centro klientams.

– „Maisto banko“ akcija – vienas didžiausių nacionalinių labdaros projektų Lietuvoje. Prienų bendruomenė šiame projekte dalyvauja septintą kartą. Džiugu, kad kasmet į šią akciją įsijungia vis daugiau savanorių. Džiaugiuosi ir tuo, kad žmonės jau apsiprato ir akcijos jų jau nebegąsdina“, – akcijai pasibaigus sakė Prienų bendruomenės pirmininkė Auksė Grižaitė.

– Pagalba maistu mažiausių pajamų šeimoms ir ypač vaikams yra labai svarbi ir laukiama. Tai, kad bent kelių litų vertės produktų paaukoja vis daugiau žmonių, rodo, jog visuomenėje daugėja gerumo, supratimo ir atjautos. Šios akcijos metu daugiausiai buvo aukojama makaronų, kruopų, aliejaus, tačiau savanoriai mielai priėmė konservus, cukrų, dribsnius bei kitus greitai negendančius maisto produktus. Iš šių produktų bus gaminamas maistas vaikams. Dalis maisto pateks ir į jų namus, – pridūrė akcijos koordinatorė Prienuose Prienų bendruomenės Vaikų dienos užimtumo centro projekto vadovė Vilma Bražukaitienė.

Rudeninėje „Maisto banko“ akcijoje IKI parduotuvėje savaitgalį darbavosi 49 savanoriai, tarp jų – Prienų bendruomenės Vaikų dienos užimtumo centro vaikai, suaugusiųjų projekto dalyviai, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos, Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir Birštono gimnazijos savanoriai. Žmonės per dvi dienas paaukojo nepasiturintiesiems 266 vienetus maisto produktų ir higienos priemonių. Vienas geradaris, dosniai aukojantis kiekvienoje „Maisto banko“ akcijoje, šiais metais paaukojo prekių ir produktų už 355 litus. Kaip ir minėjo akcijos koordinatorė V. Bražukaitienė, daugiausiai buvo aukojama makaronų, kruopų, aliejaus, arbatos, cukraus. Vaikai labai mėgsta sausus pusryčius ir kakavą – šiais skanumynais jie galės gardžiuotis keletą mėnesių.

Prienų rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centras spalio 18-19 dienomis vykusioje jubiliejinėje akcijoje „Maisto bankas“ dalyvavo šeštą kartą. Parama buvo renkama MAXIMA parduotuvėje Prienų mieste ir IKI CENTO parduotuvėje Jiezne. Akcijoje talkino 45 savanoriai, tarp jų – Socialinių paslaugų centro darbuotojai, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos, Jiezno gimnazijos, Stakliškių vidurinės mokyklos ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai.

– Lyginant su pavasarine akcija, vykusia balandžio mėnesį, maisto produktų surinkta daugiau. Daugiausia aukota makaronų, įvairių kruopų, miltų, cukraus, sultinio ir užpilamos sriubos, aliejaus, ryžių. Mažuosius paramos gavėjus galėsime pradžiuginti įvairiais skanėstais, kurių šiemet paaukota ypač daug: šokoladu, sausainiais, sausais pusryčiais ir uogiene. Reikia pastebėti, kad ir geradarių šį rudenį buvo beveik dvigubai daugiau nei pavasarį. Savanorių teigimu, daugiausia aukojančiųjų buvo penktadienio vakarą, tačiau šeštadienį pirkėjai buvo dosnesni – kai kurie „Maisto banko“ prekių surinkimo punkte paliko po pilną krepšelį ar pusę vežimėlio maisto produktų. Daugelis aukojančiųjų teigė besidžiaugiantys, kad šiuo nelengvu metu gali pasidalinti su tais, kurie iš tiesų kenčia nepriteklių. Nemažai buvo žmonių, kurie dėkojo savanoriams už kilnų darbą dėl tų, kuriems reikia mūsų pagalbos. Kaip ir kiekvienais metais, savanoriams teko išklausyti ir nepatenkintų, suirzusių pirkėjų nuomonių, tačiau tokių šiemet buvo gerokai mažiau, – pasakojo Prienų socialinių paslaugų centro socialinio darbo organizatorė darbui su socialinės rizikos šeimomis, „Maisto banko“ akcijos koordinatorė Inga Barkauskienė.

Surinkta parama Socialinių paslaugų centre maisto paketais bus dalinama daugiavaikėms, mažas pajamas gaunančioms šeimoms, nepasiturintiems pagyvenusiems žmonėms, senoliams. Kaip teigė I. Barkauskienė, atrenkant paramos gavėjus, atsižvelgiama ne tik į finansinę asmens ar šeimos padėtį, bet ir į gyvenimo ir buities sąlygas, gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, parama neskiriama asmenims ar šeimoms, kurie gaunamą paramą naudoja ne šeimos interesams, pasižymi amoraliu elgesiu, nuolat girtauja ir pan. Dalis paramos bus skirta Socialinių paslaugų Dienos centrą lankančių vaikų, neįgaliųjų, socialiai remtinų asmenų maitinimui.

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close