Jaukus vakaras su bardų muzika festivalyje “TAI – AŠ”

Spalio 16 dieną Jiezno muzikos mokyklos mokiniai turėjo puikią galimybę praleisti savo laiką pasinerdami į bardų muziką tarptautiniame dainuojamosios poezijos festivalyje “TAI – AŠ”. 

Ši unikali proga labai vertinga muzikos mokyklos, kurioje puoselėjamos gražios dainavimo tradicijos,  auklėtiniams. Jie ne tik gali mėgautis nenusakomais dainuojamosios poezijos garsais, tačiau ir patys mokytis labai daug dalykų, kurių jiems prireiks lipant į sceną: ir laikysenos, ir atsipalaidavimo scenoje, ir bendravimo su auditorija, o ką jau kalbėti apie vokalo subtilybes…

Festivalis “TAI – AŠ” keliauja po visą Lietuvą, ir dainuojamoji poezija čia sklinda jau nuo spalio 14-osios. Na, o keliaudama po mūsų šalį, ji neaplenkė ir Birštono. Apie Kurhauze vykusį koncertą sunku nupasakoti žodžiais, nes jame pasirodę atlikėjai sukūrė malonią aurą visam vakarui. Koncerte pasirodė “Raudonų vakarų” autorė, nuostabi dainininkė ir nepaprasto balso savininkė Ieva Narkutė, ypatingai švelnaus bei lankstaus  balso savininkė iš Latvijos Laura Bicāne, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis bei charizmatiškieji, visą vakaro nuotaiką pakėlę grupės “Arbata” nariai Andrius Zalieska-Zala su improvizuojančiu smuikininku Tadu Dešuku.

Visi atlikėjai buvo labai saviti, spinduliavo savo emocijas bei nuotaikas visais įmanomais būdais, garsais ir netgi judesiais. Manau, kad dainuojamoji  poezija tuo ir ypatinga, kad ji neturi jokių apribojimų – atlikėjas išreiškia savo būseną taip, kaip jam atrodo tinkamiausia ir perteikia save žiūrovui kiek tik gali nuoširdžiau.Pokoncerto mokiniams netgi pavyko pabendrauti su atlikėjais, ir dar kartą įsitikinti, kad tik nepaprasti žmonės gali atlikti dainuojamąją poeziją.

Džiaugiamės. jog besimokydami Jiezno muzikos mokykloje mes turime progų išvykti pasiklausyti ir įvairių kitų klasikos žanrų atlikėjų koncertų didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Už suteiktą nepakartojamą galimybę prisiliesti prie profesionaliai atliekamos muzikos mokiniai labai dėkingi muzikos mokyklos direktorei Aidai Pūraitei.

 

 

 

 

Jiezno muzikos mokyklos mokinė Eitvilė Acūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close