Pinigai už ligos laikotarpį – internetu

Lietus, vėjas, drėgmė, nešildomi pastatai – tikrai nieko panašaus į romantišką auksinį rudenį, kai gali gėrėtis saulėj blizgančiomis krintančių lapų spalvomis. Negana to, darganotas oras dažną paguldo į lovą ne vienai parai. Ne retam rūpestingas gydytojas „išrašo“ namų režimą. Kad laikinojo nedarbingumo laikotarpiu neliktumėte be pajamų, o paskui neprailgtų laukimas eilėse dėl ligos pašalpos, „Sodra“ siūlo pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis ir prašymą ligos pašalpai skirti pateikti per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) adresais http://gyventojai.sodra.lt, www.sodra.lt, www.epaslaugos.lt.

 

Prisijungti prie sistemos galima elektroninės bankininkystės priemonėmis arba elektroniniu parašu. Jį formuoja integruotas lustas kortelėje (pvz., asmens tapatybės ar kt.), laikmenoje su universaliąja jungtimi (vadinamąja USB) arba mobiliojo telefono SIM kortelėje įdiegta mobiliojo parašo formavimo įranga.

Jei kiltų klausimų, kaip naudotis viena ar kita EGAS funkcija, spauskite mygtuką Pagalba, esantį kiekviename lange, arba Prisijungimo puslapyje atsiverskite Naudotojo vadovą.

Apie pateikto prašymo priėmimą, nagrinėjimą ar atmetimą gausite žinutę EGAS portale arba nurodytu el. paštu.

Primename, kad EGAS galima peržiūrėtiinformaciją apie išduotus elektroninius nedarbingumo pažymėjimus, sužinoti „Sodros“ turimus duomenis apie save, susiformuoti suvestines apie savo nedarbingumo laikotarpius. Taip pat galima sužinoti apie priskaičiuotas ir mokamas išmokas, įgytą valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą, pateikti prašymą skirti pensiją ar kompensaciją, sudaryti ar nutraukti valstybinio savanoriškojo socialinio pensijų, ligos, ligos ir motinystės pašalpos draudimo sutartį, pateikti prašymą išduoti įvairias pažymas, pranešti apie pasikeitusią sąskaitą, į kurią norite, kad būtų mokamos išmokos, ir kt.

Elektroninis parašas suteikia vartotojui daugiau galimybių – EGAS portale yra prašymų, kuriuos gali pateikti tik elektroninio parašo turėtojai (tokie prašymai rodomi su spynele).

Gyventojai, neturintys galimybės naudotis elektroninėmis priemonėmis, teritoriniam skyriui gali pateikti (atvykę į teritorinį skyrių ar atsiuntę paštu) popierinį prašymą skirti ligos pašalpą.

Primename, kad „Sodra“ ligos pašalpą skiria tik gavusi iš gyventojo prašymą.

Daugiau informacijos – „Sodros“ informacijos centro telefonu 1883.

 

 

VSDFV Alytaus sk. inf.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close