Spalio 15 d. Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius pasirašė įsakymą dėl 2013-2014 metų šildymo sezono pradžios mokymo įstaigose, savivaldybės biudžetinėse įstaigose, administraciniuose, visuomeniniuose ir daugiabučiuose gyvenamuose namuose.

 

Administracijos direktorius nurodė nuo spalio 17 d. šildymo sezoną pradėti  daugiabučiuose namuose, o mokymosi bei kitose įstaigose – nuo spalio 21 d. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose šildymo sezonas jau pradėtas spalio pradžioje. Mokinių tėveliams parūpo, kodėl mokyklas šiluma pasieks vėliau, kodėl vaikai, šiltai išsimiegoję namuose, turės dar kelis rytus skubėti į šaltas mokyklas.

Administracijos direktoriaus teigimu, viena iš pagrindinių priežasčių yra ekonominė. Prienų rajono savivaldybė šiuos metus ruošiasi pabaigti skurdžiai. Metų pradžioje patvirtintas deficitinis Savivaldybės biudžetas, vėluoja dotacijos iš Vyriausybės, todėl taupyti stengiamasi kiekvieną dieną. Kai kurioms rajono mokykloms pradedant šildymo sezono pradžią tenka samdyti ir papildomus darbuotojus, vienoje iš mokyklų – net tris. Visų mokyklų techninių darbuotojų darbo atlygis mokamas iš Savivaldybės lėšų. Siekiant sutaupyti, nuspręsta sezoną pradėti ir darbuotojus samdyti nuo savaitės pradžios. Pasak A. Marcinkevičiaus, būtų nuostolinga viduryje savaitės įdarbinti darbuotojus, mat tik pradėjus dirbti prasidėtų poilsiadieniai. Todėl šildymo sezonas mokyklose prasidės nuo ateinančios savaitės pirmadienio.

Administracijos direktorius paminėjo, kad šildymo sezoną daugiabučiuose namuose taip pat buvo galima pradėti nuo pirmadienio, tačiau gyventojams jau šalta. Gyvenantiems nesandariuose būstuose kiekviena naktis per žingsnį priartina peršalimo ligas. Be to, daugiabučių namų šildymo sezono pradžia Savivaldybei nėra finansiškai aktuali. Už šių pastatų šildymą moka gyventojai. Kada į namą atitekės šiluma iš katilinės, priklauso nuo pačių gyventojų. Jie gali nesiskubinti pradėti šildyti patalpas.

Šildymo sezono pradžia džiugina tuos, kurie augina mažus vaikus. Kitus baugina. Dažniausiai daugiabučio namo gyventojai stengiasi išlaukti bent jau iki lapkričio 1 d. Kiti šilumą įsileidžia anksčiau.

Spalio pradžioje išgąsdinęs šaltis šiek tiek pasitraukė. Paskutiniu metu laikosi vėsūs, tačiau nešalti orai. Labai šalčiu nesiskundžia ir mokyklose dirbantys mokytojai bei administracijos darbuotojai. Patalpos vėsios, tačiau vaikai dar nešąla. Žinoma, tėveliams rekomenduojama išleidžiant į mokyklą savo atžalas aprengti šilčiau. Klasėse, kabinetuose, kuriuose ypač vėsu, reikalui esant įjungiamas elektrinis šildytuvas.

Senoliai ir pranašautojai spėlioja, kad ši žiema bus ypač šalta. Tačiau paskutiniu metu prognozuoti orus vis sunkiau. Tikėkimės, kad žadamos ilgos ir šaltos žiemos nebus, kaip nebuvo ir prognozuotos ilgos vasaros iki lapkričio mėnesio. O namuose greitai bus šilta ir jauku.

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close