Geriausiu artoju pripažintas Rimantas Trakymas

Kiekvienas žemę dirbantis žmogus žino, kad gero derliaus pagrindas – savalaikis ir teisingas dirvos arimas. Kaip tai padaryti, gali pasakyti daugelis, bet teisingai atlikti gali tik nemažai žinių ir daug patirties turintis artojas.

Spalio 10 dieną Alytaus profesinio rengimo centras organizavo regionines arimo varžybas, kurios buvo sudedamoji vykdomo edukacinio projekto „Duonos kelias“ dalis. Varžybose dalyvauti užsiregistravo 7 artojai, atstovaujantys ne tik Prienų, bet ir Birštono bei Alytaus savivaldybėms.

Susirinkusieji į renginį pirmiausia išklausė pranešimą „Rudeninio arimo kokybė“, kurį parengė A. Stulginskio universiteto lektorius, o praktines užduotis reikėjo atlikti laukuose.

Varžybų dalyvius pasveikino Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas ir Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras. Pasak V. Zubraus, regioninių arimo varžybų tikslas – skleisti arimo meistrų patirtį, propaguoti kokybišką arimą ir sudaryti sąlygas įgūdžiams tobulinti, skatinti bendradarbiavimą, pasididžiavimą artojo profesija. Taip pat akcentuojama senųjų tradicijų tęstinumo svarba bei naujų technologijų taikymo galimybės, tradicijų įtaka jaunosios kartos ugdymui. Arimo varžybos siejamos su artojų noru gerinti žemės dirbimą, pademonstruoti savo gebėjimus bei pasimokyti ir pamokyti kitus arimo paslapčių.

Kaip pasakojo Alytaus PRC direktorius, tądien Alytuje vyko kitas projekto „Duonos kelias“ renginys, kuriame dalyvavo gausus būrys projekto partnerių. Apie 200 Alytaus profesinio rengimo centro, Pietų Lietuvos bendrojo lavinimo bei profesinio mokymo mokyklų mokinių kartu su mokytojais ir profesijos mokytojais dalyvavo edukaciniame pristatyme „Duona – lietuvio gyvenimo simbolis“, skaitovų konkurse „Aš savo dieną pradedu nuo duonos“.

Tačiau visko pradžia – geras arimas. Varžybų dalyviai burtų keliu išsitraukė laukelių numerius. Kiekvienam reikėjo kruopščiai suguldyti vagas 20 arų sklypeliuose.

Teisėjai artojų darbą vertino pagal 15 kriterijų. Maksimalus balų skaičius – 300. Tiek niekam nepavyko surinkti. Daugiausia – 248 balus už gerą arimą į savo sąskaitą įsirašė Balbieriškio seniūnijos Žagarės kaimo ūkininkas, praėjusiais metais laimėjęs antrąją vietą, Rimantas Trakymas. Antroji vieta buvo paskirta Šilavoto seniūnijos Stuomenų kaimo ūkininkui Egidijui Asadauskui, o trečioji – Žilvinui Galiniui iš Ingavangio kaimo.

Apdovanojimus įteikė Lietuvos ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius V. Zubras. Prienų rajono savivaldybės meras V. Bujanauskas ir žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas prizais apdovanojo I vietos laimėtoją ir jauniausią artoją Mantą Makštutį. Varžybų nugalėtoją sveikino ir Balbieriškio seniūnijos atstovai.

Pagal Regioninių artojų varžybų nuostatus, jas laimėjęs artojas galės dalyvauti respublikinėse artojų varžybose. Beje, šiais metais R. Trakymas jau dalyvavo tokiose varžybose ir pateko į geriausiųjų dešimtuką.

Artojų varžyboms teisėjavo Prienų konsultavimo biuro vyr. specialistas Saulius Kavaliauskas, Giedrius Jieznas, Sergejus Šilobritas ir Marijampolės konsultavimo biuro atstovė.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close